تبلیغات
9 دی، حماسه ملت ایران - .

امروز:

.

 

درسی که سارکوزی به موسوی داد


سارکوزی: همین الان با او [فرانسوا اولاند] تلفنی صحبت کردم و برایش آرزوی موفقیت کردم... امشب ما باید فقط به بزرگی فرانسه و به سعادت فرانسوی ها فکر کنیم... من همه مسؤولیت شکست را بر عهده می گیرم... باید امشب بهترین تصویر ممکن را از فرانسه ارائه کنید، فرانسه ای که به دیگری مثل رقیب یا دشمن نگاه نمی کند... ما می توانیم در شکست هم بزرگ باشیم و کرامت خودمان را حفظ کنیم...

مرصاد به نقل از جام نیوز، شب گذشته (17اردیبهشت/May.06) پس از اعلام رسمی نتایج انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، سخنرانی نیکولا سارکوزی در جمع هوادارانش به صورت زنده از تلویزیون فارسی بی بی سی (BBCPersian) پخش شد.
بر پایه این گزارش، سارکوزی اگرچه در رقابتی نزدیک، کرسی ریاست جمهوری را به رقیب سوسیالیست خود، "فرانسوا اولاند" ، واگذار کرده بود، با لحنی ملایم شکست را پذیرفت و از دامن زدن به آشوب در کشور بحران زده فرانسه خودداری کرد. او با این کار توانست خشم طرفداران خود را که قریب به نیمی از شرکت کنندگان در انتخابات را تشکیل می دادند، کنترل کند.

تدبیری که "میرحسین موسوی" و "مهدی کروبی" به آن تن ندادند و به جای پذیرش واقع بینانه شکست، با کوبیدن بر طبل تقلب، هم میهنان خویش را رنجاندند، شیرینی مشارکت حداکثری را در کامشان تلخ کردند و مملکت را برای ماه ها به تفرقه و اغتشاش کشاندند.
متن زیر، حاوی گزیده ای از سخنان سارکوزی در حلقه طرفدارانش، پس از اعلام نتایج انتخابات است. امیدواریم درسی باشد برای برخی از فعالان سیاسی در کشورمان که هنوز تمایز منافع ملی از مطامع جناحی را به خوبی درک نکرده اند.
«ما کشورمان را دوست داریم. همین الان با او [فرانسوا اولاند] پای تلفن صحبت کردم و برایش آرزوی موفقیت کردم در همه امتحان های سختی که در پیش روی اوست. کار سختی خواهد بود ولی با همه وجودم امیدوارم فرانسه کشورمان که ما را گرد هم می آورد از این مسیر سختی که در پیش دارد با موفقیت بگذرد. کشور ما بسیار بزرگتر از خود ماست. وطن ما فرانسه است. امشب ما باید فقط و فقط به بزرگی فرانسه و به سعادت فرانسوی ها فکر کنیم. ماموریت ونقش ما و آرمان ما این است. از همه فرانسوی ها که به من لطف کردند و به من رای دادند و برای 5 سال ریاست جمهوری فرانسه را به من واگذار کردند تشکر می کنم و هیچ گاه این افتخار را فراموش نمی کنم. [وی در این هنگام با تشویق های ممتد طرفدارانش مواجه شد و پس از سکوتی چند لحظه ای ادامه داد:] من هستم که باید از شما تشکر کنم چون در زندگی یک مرد، ریاست بر سرنوشت فرانسه چیزی است که هرگز فراموش نخواهد کرد. از میلیون ها فرانسوی که به من رای دادند تشکر می کنم. من تمام وقتم را به این کارزار انتخاباتی اختصاص دادم ولی موفق نشدم اکثریت فرانسوی ها را متقاعد کنم که به من رای بدهند. شما کمک فوق العاده ای به من کردید، از من حمایت کردید... من همه مسئولیت شکست را بر عهده می گیرم. چون من از ارزش احساس مسئولیت در تمام مبارزاتم دفاع کردم و باید همه مسئولیت را برعهده بگیرم. من رئیس بودم و فرمانده بودم و وقتی شکست پیش می آید رئیس است که باید مسئولیت را بر عهده بگیرد.... می خواهم به فرانسوی ها بگویم ببیشتر از هر زمان دیگری به کشورمان علاقه دارم و از شما خواهش می کنم این نکته ای را که می گویم در یاد داشته باشید. هموطنان عزیزم! هیچوقت نمی توانم آنچه را که به من دادید،به شما برگردانم؛ فکر کردن به فرانسه و فرانسوی ها. از صمیم قلب به شما می گویم این فکرها و دیدن این جمعیت و همه فرانسوی هایی که همراه من بودند، واقعا هیچ هدیه ای بهتر از این نمی توانستید به من بدهید. بنابراین باید امشب بهترین تصویر ممکن را از فرانسه ارائه کنید؛ یک فرانسه درخشان، فرانسه ای دموکراتیک، فرانسه ای شاد، فرانسه ای که سرش را پایین نمی اندازد، فرانسه ای با ایده هایی باز، فرانسه ای که به دیگری مثل رقیب یا دشمن نگاه نمی کند، فرانسه ای که در سال 2007 توانست با من برنده باشد و در سال 2012 خواهد توانست با شکست کنار بیاید. زندگی از شکست و پیروزی ها ساخته شده ولی ما می توانیم در شکست هم بزرگ باشیم، کرامت خودمان را حفظ کنیم و فرانسوی باشیم. درست برعکس تصویری که بسیاری خواستند از کشورمان ارائه کنند. شما فرانسه ابدی هستید. دوستتان دارم و ممنونم.»

 


بیژن افتخاری: نظام اسلامی از قدرتی که در جنبش سبز تبلور پیدا کرد متوجه شد که با خطری به نام طبقه روشنفکر و برخوردار مواجه است و برای دفع این خطر، تصمیم گرفت طبقه روشنفکر را به فقر بکشاند!

مرصاد به نقل از جام نیوز، "بیژن افتخاری " عضو شورای مرکزی سازمانی موسوم به "خودرهاگران" یکشنبه 17اردیبهشت (May.06) در تلویزیون ماهواره ای "اندیشه" (AndishehTV) به بهانه گفتگو پیرامون چند و چون اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها در ایران، ادعا کرد:
«جمهوری اسلامی در حذف یارانه ها اصلاً تردید نکرد و این ایده دقیقاً در سال 1389 با وجود اختلاف هایی که میان مسؤولین جمهوری اسلامی بر سر اجرای آن وجود داشت، عملیاتی شد. به این خاطر که نظام اسلامی از قدرتی که در جنبش سبز تبلور پیدا کرد متوجه شد که با خطری به نام طبقه روشنفکر و برخوردار مواجه است و برای دفع این خطر، تصمیم گرفت طبقه روشنفکر را به فقر بکشاند.»!

وی ادامه داد: «جمهوری اسلامی با دریغ یارانه ها از اقشار مرفه و دادن آن به قشر ضعیف، آن ها را به مزدوران و جیره خواران خود تبدیل کرد و چون معمولاً قشر فقیر از درک کمتری برخوردارند[!] به راحتی مزدبگیر و دعاگوی رژیم می شوند. این طرحی بود کوتاه مدت برای خلاصی از جنبش سبز که البته تا حد زیادی هم حکومت در عملیاتی کردن آن موفق شد.»

شایان ذکر است که یکی از اصلی ترین آرمان های انقلاب اسلامی ایران، نیل به عدالت اجتماعی است و اجرای طرح هایی مانند هدفمندسازی یارانه ها و تقسیم عادلانه ثروت های ملی -که به اعتراف تمام کارشناسان اقتصادی جهان ضریب عدالت اجتماعی را ارتقا می دهند- تنها به مذاق سرمایه داران و زرسالاران خوش نمی آید.

قصه پردازی و زیر سؤال بردن دستاوردهای انقلاب به بهای پشتیبانی از پدیده بی جانی مثل جنبش سبز نیز چاره ناکامی مخالفان جمهوری اسلامی نیست. کمااینکه توهین به اقشار فرودست و سینه چاکی برای طبقات روشنفکر و مرفهین غرب زده، موجب شده رسانه ها و چهره های اپوزیسیون بیش از پیش از چشم ملت ایران بیفتند.


دوشنبه 18 اردیبهشت1391 narsis
نظر بدهید

اردشیر امیرارجمند: در مواردی که بحث منافع ملی و امنیت ملی است بحث های حزبی و جناحی نمی تواند مؤثر باشد. در عرصه داخلی هم ما طرفدار گفتگو هستیم!

مرصاد به نقل از جام نیوز، "اردشیر امیرارجمند" مشاور و نماینده میرحسین موسوی در اپوزیسیون خارج از کشور، شنبه 16اردیبهشت (May.05) مهمان شبکه بی بی سی فارسی (BBCPersian) بود. مجری بی بی سی با اشاره به اظهارات او مبنی بر اینکه: «تنش زدایی خوب است؛ هم در عرصه داخلی و هم در عرصه خارجی. متأسفانه حاکمیت مشکلش با موسوی و کروبی است. با آن هایی که دشمن خارجی هستند، حاضرند مصالحه و گفتگو کنند و حداقل به بخشی از خواسته های آن ها گردن بگذارند ولی حاضر به پذیرش مطالبات مخالفین خود نیستند...» که در سایت "کلمه" منتشر شده بود، از امیرارجمند پرسید: "آنچه در سایت کلمه عنوان شده است، آیا دعوت شما به مذاکره و مصالحه است؟"
مشاور میرحسین پاسخ داد:« این سیره جنبش سبز بوده است. ما همیشه در در عرصه داخلی و بین المللی از تنش زدایی حمایت کرده ایم. تمامیت ارضی و منافع ملی از اصول جنبش سبز است و در مواردی که بحث منافع ملی و امنیت ملی است بحث های حزبی و جناحی نمی تواند مؤثر باشد. در عرصه داخلی هم ما طرفدار گفتگو هستیم.»
مجری بی بی سی سؤال کرد: "شما اشاره کردید که نظام حاضر است با دشمنان خارجی مذاکره و مصالحه کند ولی با مخالفین داخلی حاضر به مذاکره نیست. چرا دوباره این را مطرح می کنید؟"
امیرارجمند جواب داد: «ما خواهان اصلاحات هستیم و می خواهیم در چارچوپ قانون اساسی، حقوق ملت تضمین شود.»

این اظهارات در حالی عنوان می شوند که در فتنه 88 منافع ملی ایران از جانب آشوب طلبان نادیده انگاشته شد و کاندیداهای شکست خورده با تحریک عواطف هواداران خود، هشدارهای متعدد دلسوزان کشور و فراخوان آن ها برای گفتگوی منطقی و پیگیری شبهات از مسیرهای مسالمت جویانه را نشنیده گرفتند.

مشاور خارج نشین میرحسین موسوی به درستی از غربی ها با عنوان "دشمن" یاد می کند اما نمی گوید چگونه او و همراهانش به همین دشمن پناه برده و به حمایت های او دل بسته اند؟!

گفتنی است مخالفان جمهوری اسلامی پیش تر نیز به بهانه "تنش زدایی" توصیه می کردند که ایران از حقوق اساسی خود در مقابل زیاده خواهی های همین دشمنان عقب نشینی کند. به هر روی، اظهارات عوامفریبانه امیرارجمند بیش از هرچیز نشان دهنده استیصال هنجارشکنان و تلاش آن ها برای استفاده مجدد از پل هایی است که قبلا پشت سر خود خراب کرده اند.


حکم اعدام مجید جمالی‌فشی، عامل ترور و شهادت دکتر علی‌محمدی به اتهام محاربه، در شعبه 14 دیوان عالی کشور تأیید شد.

خبرگزاری فارس: حکم اعدام قاتل شهید علی‌محمدی تأیید شد

مرصاد به نقل از فارس، حکم اعدام مجید جمالی فشی، عامل ترور و شهادت دکتر مسعود علی‌محمدی در شعبه 14 دیوان عالی کشور تأیید شد.

جلسه محاکمه این متهم در تاریخ اول شهریورماه سال گذشته در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد که 6 روز بعد ،حکم اعدام وی صادر شد.

محاربه و افساد فی‌الارض از طریق ترور شهید علی‌محمدی به واسطه مستقر کردن موتورسیکلت و انفجار آن، همکاری با رژیم صهیونیستی و شبکه تروریستی موساد، تحصیل مال نامشروع به واسطه همکاری اطلاعاتی با رژیم صهیونیستی، تخریب اموال مسکونی ناشی از انفجار بمب و نگهداری مواد روانگردان، از اتهامات این متهم بود.

این پرونده پس از صدور حکم به دیوان عالی کشور ارسال شد که در نهایت یک منبع آگاه به خبرنگار قضایی فارس گفت مدتی قبل این حکم در دیوان عالی کشور تایید شد.

 


فرمانده سابق گروهک منافقین: «قلب من، قلبی بود که باید انسانها را دوست می داشت. ولی آنجا همیشه کینه و نفرت و دروغ بود. یعنی صبح که بیدار می شدیم باید به هم دروغ می گفتیم تا شب که می خوابیدیم.»

مرصاد به نقل از جام نیوز، فرمانده و عضو سابق گروهک منافقین در مصاحبه تلفنی با شبکه ایران آریایی (IRANEARYAEETV) در روز یکشنبه 17اردیبهشت (06.may) با اشاره به جنایات این گروهک نسبت به کودکان گفت: «دختر مریم رجوی کنار مادر بزرگش زندگی می کند. بچه مسعود هم دردانه همه مجاهدین است. تنها کسانی این وسط غم می خورند و زجر می کشند، بچه های هواداران مجاهدین بودند یا کسانی که در ارتش آزادی بخش بودند (چون آنها مجبور بودند که از فرزندانشان جدا شوند.) مریم رجوی هرچه عاطفه بود را کشت و نابود کرد. وقتی راجع به حقوق بشر و انسانیت صحبت می کند، باید برود قیافه زرد خودش را در آینه نگاه کند و خجالت بکشد.»
"یلدا" فرمانده سابق گروهک منافقین گفت: «یک آقایی بود که از کمپ خارج می شد و برای آنها کارهای مالی می کرد. در فصل سرما کفشش پاره بود و وقتی راه می رفت، آب در آن جمع می شد. یکی از دوستان این آقا به مسئولین می گوید "از شما خواهش می کنم یک پولی بدهید تا کفشی برای خودش بخرد." در جوابش گفتند "گور پدرش، او آنقدر به سازمان بدهکار است که باید در سرما و گرما برود و برای ما پول بیاورد." البته آن شخص الان مرد بزرگی شده است ولی آنها به هیچکس رحم نمی کنند به هیچ کس. اگر بروید محبوبه جمشیدی (که در واقع دست راست مریم رجوی است) را ببینید یا خیلی های دیگر را، می بینید که لباس های خیلی شیک و تمیزی را می پوشند. بدبختی برای آن کسی است که پایین است.»
وی در ادامه گفت: «قلب من، قلبی بود که باید انسانها را دوست می داشت. ولی آنجا همیشه کینه و نفرت و دروغ بود. یعنی صبح که بیدار می شدیم باید به هم دروغ می گفتیم تا شب که می خوابیدیم.»
وی با اشاره به رژه های گروهک منافقین گفت: «نیروهایی که از کنار رژه می آیند و می روند، هرکدامشان سه بار می آیند و می روند. می روند آن پشت لباس ها و روسری خود را عوض می کنند. از داخل نفربر بیرون می آیند و داخل تانک می نشینند. در این رژه ها ما ساعت ها ارتش کره را دیدیم که چگونه رژه می روند. فرمانده های ارتش عراق به فرماندهان ما یاد دادند و آنها هم به ما یاد دادند و در واقع مریم رجوی اینجا نه رژه ای رفت، نه عملیاتی رفت و نه کار دیگه ای.»
وی در پاسخ به سوال مجری که "آیا مجاهدین این دستور را داشتند که به خاطر این که گیر نیفتند و لو نروند، سیانور بخورند؟" گفت: «بله دقیقا همینطور است.»


نوشته شده در : دوشنبه 18 اردیبهشت 1391  توسط : mah .    نظرات() .

medical treatment erectile dysfunction
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 09:48 ق.ظ
cheapest erectile dysfunction medicine http://viagralim.us cheapest erectile dysfunction medicine !
It's an remarkable article in support of all the internet users; they will get benefit from it I am sure.
Can you get taller with yoga?
دوشنبه 27 شهریور 1396 08:09 ب.ظ
Post writing is also a fun, if you be acquainted with afterward you can write if not it is
complicated to write.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر