تبلیغات
9 دی، حماسه ملت ایران - .

امروز:

.


رویگردانی مردم از جریان ضد انقلاب و عجز این گروه ورشكسته سیاسی در رسیدن به اهداف شوم خود هر روز برگ رسوایی تازه‌تری را بر دفتر تاریخ پر از خیانت این جریان اضافه می کند.

مرصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ جریان‌های ورشكسته سیاسی اپوزوسیون در حالی مدعی دموكراسی خواهی هستند كه تصاویر جلسات خصوصی‌شان حكایت از ارتباط گیری آنها با جریانهای منفوری چون اعضای گروهك‌های تروریستی کوموله و منافقین دارد.

اپوزوسیون خارج نشین و همپاله‌های محسن سازگارا كه مدعی استقلال و آزادی عمل بودند پس از ارتباط گرفتن با رضا ربع پهلوی بود كه موجی از انتقادها را علیه خود برانگیختند، اما حالا انتشار تصاویری از جلسات مخفی این به اصطلاح سیاسیون مخالف در سطح فضای مجازی كه با سركرده گروهك تروریستی كوموله پشت میز مذاكره نشسته‌اند موج جدیدی از محكومیت‌ها را از سوی همفكرانشان برای آن‌ها به همراه داشته است.

عكس زیر "مهتدی" سركرده گروهک تروریستی کوموله را در کنار افرادی چون "سازگارا" و "آهی" نماینده "ربع پهلوی" در جلسه‌ای به ظاهر غیر رسانه‌ای و پشت درهای بسته نشان می دهد که سر و صدای افراد از طیف‌های ضد انقلاب را در آورد.پنجشنبه 22 تیر1391 narsis
نظر بدهید


مسیح علی نژاد عامل رسانه‌ای دست چندم شبكه سلطنتی انگلیس که بارها با تلاش بسیار سعی در حل مشکل اقامتش در امریکا و انگلیس کرده بود و علی رغم تمام خدماتش تا کنون موفق نشده بود بالاخره توانست با ازدواج با یك شهروند انگلیسی بر مشکل اقامتش فائق آید!

مرصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ مسیح علی نژاد از عوامل ضد انقلاب و سرویس‌های جاسوسی غربی که در ایام فتنه با اکانتoxford girl   در شبکه به اصطلاح اجتماعی توییتر در جهت به مخاطره انداختن امنیت کشور فعالیت می‌کرد، بارها با خدمات رسانی به اربابان آمریكایی و انگلیسی خود سعی کرد رضایت آنها را برای گرفتن اقامت دائم در غرب جلب كند اما هر باره با پاسخ منفی آنها مواجه شد و پیش از رسیدن جلوی در سفارتخانه عذر وی را خواسته و با تحقیر و فلاکت ویزایش را باطل کرده بودند.

اما سرانجام این عامل رسانه‌ای و جاسوسی سرانجام توانست با ازدواج با یک ضد انقلاب که دو رگه و دارای ملیتی انگلیسی است این مشکل بغرنج خود را حل کند!

همسر وی عضو جریانی است که آشکارا قصد براندازی با عملیات مسلحانه و تروریستی علیه جمهوری اسلامی را دارد.


پنجشنبه 22 تیر1391 narsis
نظر بدهید


بر طبق گزارش بی بی سی در این کتاب که نویسنده ی آن "دن راویو" خبرنگار شبکه ی سی بی اس امریکا می باشد اعتراف شده است که سرویس جاسوسی اسرائیل، موساد، مستقیما و به تنهایی! در ترور دانشمندان هسته ای ایران نقش داشته است.

مرصاد به نقل از بولتن: شاید وقتی سه هفته پیش وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، از ایفای نقش رسانه های بیگانه به ویژه بی بی سی فارسی در ترور دانشمندان هسته ای پرده برداشت کمتر کسی فکر می کرد که بی بی سی فارسی به این سرعت در یک بازی رسانه ای که خود تعریف کرده بود بر گفته های آقای وزیر صحه بگذارد.

در ابتدای امر به صورت یک بازی رسانه ای به نظر نمی آید بلکه ممکن است نوعی اطلاع رسانی صادقانه از سوی این شبکه ی دولتی انگلیس تلقی شود.

درست است که بیشتر مردم ایران بی بی سی را به رادیوی آن و آن هم نقش آفرینی در کودتای امریکایی – انگلیسی ۲۸ مرداد بر علیه مردم ایران می شناسند، اما در همین 4 سالی که از تاسیس این شبکه خبری می گذرد موارد فراوانی در کارنامه ی سیاه این بنگاه خبر پراکنی وجود دارد که در آن، BBC در راستای سیاست های استعمار پیر بر علیه حقوق ملت ایران فعالیت کرده است.
 
در این خصوص می توان به ارتباط گیری و مصاحبه ی اختصاصی این شبکه با عبدالمالک ریگی، تروریستی که دستش به خون بسیاری از مردم ایران آغشته بود،و همچنین همراهی و دلسوزی برای گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) و حمایت های رسانه ای و لجستیکی فراوان از طرح براندازی نظام ایران در سال ۸۸ اشاره کرد.

حتی این شبکه با ادعای حمایت از مردم در جریان تحریم های همه جانبه ی غرب بر علیه ایران که نوک پیکان آن درست به سمت مردم نشانه رفته است تمام تلاش خود را کرد تا تحریم ها را موثر نشان دهد و مردم ایران را خسته از حاکمیت.
 
این ها همه تنها بخشی از فعالیت های بی بی سی فارسی می باشد که در خلاف جهت حرکت ملت ایران و بر علیه مردم صورت گرفته است.


در موضوع ترور دانشمندان هسته ای کشورمان باز این شبکه ی دولتی به ایفای نقش جدی پرداخت که این ایفای نقش به خصوص در ترور اول به وضوح قابل رویت بود. به عنوان مثال پس از ترور شهید علی محمدی، بی بی سی که گویی از پیش از این ترور آگاهی کامل داشت به سرعت به پوشش خبری آن پرداخت و در همان ساعات اولیه سعی داشت تا زمین بازی را با سناریویی از پیش طراحی شده تغییر دهد و برای تبرئه ی سازمان های اطلاعاتی غربی و گروه های تروریستی وابسته به این سازمان ها با ارائه ی مدارک جعلی در برنامه های متعدد، این دانشمند ایرانی را وابسته به جنبش سبز و حوادث پس از انتخابات معرفی کند تا نتیجه گیری کند که طرح ترور وی از سوی سازمان های جاسوسی بیگانه منتفی است.

اما پس از مصاحبه های متعدد و موضع گیری خانواده ی شهید نسبت به این ماجرا، بی بی سی فارسی تنها به سکوت اکتفا کرد و به راحتی از کنار آن گذشت.
 
اما در بازی جدید این رسانه ی دولتی انگلیس، بی بی سی اخیرا در یکی از برنامه های ۶۰ دقیقه ی خود در این هفته (دوشنبه) در گزارشی به ظاهر معمولی و صادقانه به معرفی کتابی به نام "جاسوسان و نبرد آخرالزمان" که حاوی جنگ های سری اسرائیل است  پرداخت.
 
بر طبق گزارش بی بی سی در این کتاب که نویسنده ی آن "دن راویو" خبرنگار شبکه ی سی بی اس امریکا می باشد اعتراف شده است که سرویس جاسوسی اسرائیل، موساد، مستقیما و به تنهایی! در ترور دانشمندان هسته ای ایران نقش داشته است.
 
در ظاهر خبر شاید نکته مبهمی دیده نشود، اما 3 نکته ی جدی وجود دارد:
 
1- با توجه به صحبت های اخیر وزیر اطلاعات ایران قبل از خطبه های نماز جمعه ی تهران مبنی بر اینکه در ترور دانشمندان هسته ای کشورمان نه تنها موساد بلکه سازمان جاسوسی امریکا (سیا) و انگلیس و چند کشور منطقه و برخی از کشورهای اروپایی نقش جدی داشته اند این گزارش بی بی سی در راستای تبرئه ی سرویس های جاسوسی امریکا و انگلیس و سازمان تروریستی مجاهدین خلق می باشد و حتی در این گزارش چند باری بر روی این نکته تاکید می شود. دیگر بر هیچ کس پنهان نیست و اصلا اعتراف خود مقامات رژیم اسرائیل بوده است که موساد دست به این گونه ترورهای هدفدار می زند و به آن افتخار می کنند، پس در این کتاب آن گونه که گفته می شود مساله ی محرمانه ای افشا نمی شود.
 
2- نکته ی دومی که به نظر می رسد، زمان این گزارش است که درست یک هفته پس اعلام وزارت اطلاعات مبنی بر دستگیری تمام عوامل ترور دانشمندان هسته ای کشورمان و موفقیت های کشورمان در مقابله و حتی عملیات مقابله ای با حملات سایبری سرویس های جاسوسی غرب می باشد. به نوعی هدف بی بی سی در این گزارش این است که موفقیت های اطلاعاتی ایران را کمرنگ کرده و در مورد موساد دست به غلو ورزی بزند به گونه ای که در قسمتی از این گزارش بیان می شود "اتفاقی که دارد می افتد این است که موساد روش هایی برای ورود به کشور ها و نزدیک شدن به اهدافش پیدا کرده، این ویژگی خاص موساد است؛ آنها به گروه دیگری اعتماد ندارند. ممکن است از مجاهدین خلق کمک گرفته باشند برای مثلا ورود به تهران یا مثلا عبور از مرز اما اقدام نهایی کار خود اسرائیلی ها است."
 
3- به فرض صحت ادعای بی بی سی و با قبول تحلیل شبکه از دست داشتن جدی و به تنهایی موساد در ترور دانشمندان ایرانی، موضع گیری بی بی سی در قبال تروریسم هیچ تغییری نمی کند و همچنان موساد و تروریسم را مدح می کند. این در حالی است که این شبکه برای حفظ نیروهای ناتو در افغانستان، بارها و بارها از جلوگیری از نقض حقوق بشر و مبارزه با تروریسم توسط نیروهای ناتو سخن می گوید.


پنجشنبه 22 تیر1391 narsis
نظر بدهید


مرصاد به نقل از محدوده  در ادامه تغییرات مدیرتی که روزهای اخیر در شبکه بی بی سی " وابسته به وزارت امور خارجه بریتانیا" از سوی مؤسسان این شبکه به دستور مقامات دربار بریتانیا صورت گرفته است پیش بینی می شود این شبکه با مشکلات بسیاری مبنی بر ادامه فعالیت مواجه شده باشد.


بر این اساس در روز های گذشته مدیرکل شبکه BBC به دلیل عملکرد نامناسب این رسانه در پوشش اخبار جشن های شصتمین سالگرد حکومت ملکه الیزابت دوم ، تحت فشارهای مقامات دربار بریتانیا توسط هیئت مدیره این شبکه از سمت خود برکنار شد.


منابع آگاه از سیاست های شبکه تلویزیونی BBC فارسی بر این عقیده اند که این شبکه با توجه به بودجه ای که به آن اختصاص داده شده است نتوانسته تأثیر گذاری مناسبی را که خواسته مقامات بریتانیا است ، را بر شبکه های اجتماعی داشته باشد.


گفتنی است به دنبال بحران مالی، و کسری بودجه دولت انگلیس که ضرورت کاهش هزینه ها را مطرح ساخت، موضوع کاهش بودجه بی بی سی و تعداد خبرنگاران آن مطرح شد اما با کمال تعجب، به خاطر نوع ماموریتی که بی بی سی در قبال مسائل ایران و براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران دارد، نه تنها بودجه و تعداد نفرات آن در سال های اخیر کاهش نیافته بلکه به شدت بر بودجه، تنوع برنامه ها، تعداد خبرنگاران، تعداد کارشناسان طرف مصاحبه وهمکاری با بخش فارسی و همچنین تعداد قراردادهای تولید فیلم و گزارش افزوده شده است.


همچنین علاوه بر کمک های ویژه، بودجه مستقل از طریق مالیات و بودجه ویژه حکومت پادشاهی انگلیس، کمک 1میلیون پوندی مرکزبهائیت در اسرائیل و 750هزار یورویی چند خانواده ثروتمند بهایی، اعانه یک میلیون و300هزار پوندی انجمن یهودیان ایرانی لندن، پرداخت500 هزاردلاری فرح پهلوی،و اختصاص سودیکی از سپرده های مالی هنگفت اشرف پهلوی و.. ازمنابع این شبکه است.

 

کارشناسان نسبت به آینده این شبکه، با تردید اظهار نظر می کنند و معتقدند در آینده ای نه چندان دور، شاهد انحلال شبکه بی بی سی فارسی خواهیم بود. چرا که نه به لحاظ اقتصادی، توجیه مالی دارد و نه اینکه توانسته در اهداف ترسیم شده دربار بریتانیا برنامه سازی کند.


پنجشنبه 22 تیر1391 narsis
نظر بدهید


روزنامه آمریکایی هافینگتون‌پست به‌دنبال اعتراضات گسترده به مسئولین این روزنامه به دلیل انتشار مقاله‌ای به قلم یکی از اعضای گروهک منافقین، این مطلب را از وب‌سایت خود حذف کرد.

مرصاد به نقل از هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)، مقاله‌ای با هدف بزرگ‌نمایی حضور ایرانیان در گردهمایی اخیر منافقین در ویلپنت به قلم یکی از اعضای کمیته امور خارجه این گروهک موسوم به شورای ملی مقاومت اخیراً در وب‌سایت خبری روزنامه هافینگتون منتشر شد که با اعتراضات گسترده روبه‌رو شده و مسئولین این روزنامه را مجبور به حذف این مقاله از سایت هافینگتون پست نموده است.

«گلن‌گرینوالد» نویسنده مشهور پایگاه خبری تحلیلی «سالون» ضمن انتقاد از هافینگتون پست به دلیل درج مقاله منافقین گفت: «هومن مجد»، نویسنده و روزنامه‌نگار ایرانی‌تبار که مقالات وی در روزنامه‌های مختلف آمریکایی منتشر می‌شود، اولین نفری بود که به این اقدام هافینگتون پست اعتراض کرد و از مسئولین آن پرسید که آیا آنها مطالب تبلیغاتی سایر گروه‌های تروریستی مثل القاعده را هم منتشر می‌کنند؟

به دنبال اعتراض گلن‌گرینوالد به دلیل انتشار این مطلب در وب سایت خبری هافینگتون‌پست، سخنگوی این وب‌سایت در جواب وی گفت: این مطلب اشتباهاً منتشر شد.

«رودزآلدرسون» سخنگوی هافینگتون‌پست، سیاست این وب‌سایت خبری را اینگونه توصیف نمود که مطالب افرادی که وابسته به گروه‌های تروریستی هستند را منتشر نمی‌سازد و سردبیری که این مطلب را منتشر کرده نمی‌دانسته که شورای ملی مقاومت شاخه سیاسی منافقین است.

گرینوالد همچنین «رابرت‌مک‌کی» خبرنگار روزنامه نیویورک تایمز را از دیگر معترضین به این اقدام هافینگتون پست معرفی کرد.


پنجشنبه 22 تیر1391 narsis
نظر بدهید

فراخوان تظاهرات در حمایت از تبعه قاتل افغان
 
طی روزهای اخیر فراخوانی از سوی نیروهای ضد انقلاب برای برگزاری تجمع در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بروکسل منتشر شده است

مرصاد به نقل از ندای انقلاب ، طی روزهای اخیر فراخوانی از سوی نیروهای ضد انقلاب برای برگزاری تجمع در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بروکسل به منظور اعلام حمایت از افغانی قاتلی که چندی پیش یک دختر ایرانی را در یزد به قتل رساند، منتشر شده است.
در بخشی از این فراخوان که از سوی گروهک های کمونیستی مقیم خارج از کشور منتشر شده ، از جریانات ملی گرا با عنوان گروهک های «پوچ» و «پوسیده» یاد شده و در دفاع از افاغنه غیر قانونی مقیم ایران چنین آورده شده«افغانستانی­های ساکن ایران، شهروندان قانونی و به حق این جهان و این زمین و ایران هستند. مطالبه­ی تمامی حقوق و امکانات مورد نظر برای شهروندان، برای آنان از همین امروز و به تمامی یک ضرورت عاجل است.»
جریانات ضد انقلاب که از عدم همراهی مردم ایران دچار سرخوردگی سیاسی شده اند به نظر می رسد اینبار حساب ویژه ای بر روی افاغنه غیر قانونی مقیم ایران باز کرده اند و بدنبال آن هستند اتباع افغان را به عنوان نیروی پیاده نظام خود بر علیه جمهوری اسلامی ایران تهییج کنند :« این وظیفه­ی تمام نیروهای پیش­رو است که نیروی فروخورده و ستم­کشیده­ی زنان و مردانِ زحمتکش افغان را علیه رژیم جمهوری اسلامی، بسیج و متحد و آگاه کند»
این در حالیست که معضل حضور غیر قانونی افاغنه در ایران مشکلات اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی فراوانی را برای کشور در پی داشته است. به گونه ای که اخیرا انتشار خبری در خصوص تجاوز جنسی و قتل دختری ۱۸ ساله توسط یک مهاجر غیر قانونی افغان در یزد موجی از اعتراضات داخلی را برانگیخته بود.

 


نحوه محاکمه دخترک هرزه در دادگاه مصر، می‌تواند واکنش‌های متضادی را به دنبال داشته باشد؛ از یک سو، محاکمه وی در دادگاه و اعمال مجازات سنگین علیه وی می‌تواند به نارضایتی گروه‌های لیبرال و فعالان حقوق بشر و بخشی از مردم مصر بینجامد و از سوی دیگر، سهل‌انگاری در این محاکمه نیز می‌تواند بر اختلاف میان اخوانی‌ها با گروه‌های سلفی و مرتجع بیفزاید.
مرصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران، با جنجال‌های رسانه‌ای ماه‌های اخیر شاید کمتر کسی در مصر باشد که نام "علیاء ماجدة المهدی" را نشنیده باشد، این شهرت نه به علت توان بالای علمی و یا قدرت خارق‌العاده هنری یا توان خلاقیت این دختر مصری بلکه به خاطر اقدام شنیع و ناپسندی بود که وی با انتشار تصاویر کاملاً لخت و برهنه از خود در وبلاگ شخصی و سایت فیس‌بوک دست به آن زد.

این دختر جوان که دانشجوی رشته علوم ارتباطات "دانشگاه آمریکایی قاهره" است، بالای عکس‌هایش عنوان "هنر برهنه" را قرار داده و این کار خود را "جنبش آزادی آنلاین" نام گذاشته و در عین حال مدعی شده بود که در جنبش جوانان 6 آوریل از گروه‌های فعال و انقلابی مصر نیز حضور دارد.

اقدام بی‌سابقه این دختر مصری در انتشار تصاویر برهنه خود، فضای مصر را به‌‌سرعت و شدت تحت تأثیر قرار داد. احزاب مصری و شبکه‌های مجازی، واکنش گسترده‌ای به آن نشان دادند و چند شبکه تلویزیونی غربی برنامه‌هایی برای بررسی این پدیده پخش کردند. "طارق الخولی" سخنگوی جنبش ۶آوریل مصر، عضویت "علیاء" و دوست‌پسرش "کریم عامر" را در این گروه رد و عنوان کرد که علیاء، عضو سازمان امنیت نظام سابق مصر بوده و اکنون درصدد تخریب جوانان جنبش ۶ آوریل در میان مردم است.

واکنش‌های منفی به اقدام این دختر تا جایی پیش رفت که حتی صفحه‌ای در فیس‌بوک نیز پایه‌گذاری شد که اعضای آن خواستار اعدام علیاء ماجدة المهدی شدند. این صفحه تنها در یک روز ۹۰۰ عضو جذب کرده است.  انقلابیون مصری و به‌ویژه مسلمان از اقدام غیراخلاقی علیاء به خشم آمدند و او را به پیروی از خواسته مخالفان انقلاب و تلاش برای انحراف در انقلاب مردم مصر متهم کردند.


صفحه فیس‌بوک انقلابیون مصر علیه علیاء ماجده


چه کسانی از سناریوی دخترک هرزه سود بردند؟

البته شماری از رسانه‌های بین‌المللی از جمله روزنامه واشنگتن‌پست و بر خی دیگر از رسانه‌های همسو با غرب نیز به انتشار مطالبی در حمایت از علیاء دست زدند و او را فردی شجاع و این حرکت را "یک انقلاب" در جهان عرب توصیف کردند. یکی از جریان‌هایی که از اقدام این دختر هرزه حمایت کرد، جریان سلطنت‌طلب ایرانی مقیم آمریکا بود که به سرکردگی فرزند شاه معدوم، فعالیت‌های شکست خورده خود در غرب را ادامه می‌دهد.

گرچه انگیزه‌های این فرد در انتشار این تصاویر در ابتدا کمی مبهم به نظر می‌رسید اما سلسله حوادث بعدی نشان داد که این اقدام فراتر از یک اقدام فردی است و حلقه‌ای از سناریوهای بزرگی است که به صورت همه‌جانبه در جهان و به‌ویژه مصر در دست اجراست. حلقه‌ای که طراحان آن ازسال‌ها پیش سناریوهای متعددی را برای ضربه‌زدن به اسلام و مسلمانان به اجرا گذاشته‌اند و از هر کوششی برای زیر سؤال‌بردن این آیین فراگیر دریغ نمی‌کنند.

گرچه انگیزه‌های غرب از اجرای این سناریو را می‌توان در موارد متعددی بررسی کرد، اما در اینجا به سه انگیزه عمده از اجرای این طرح ضد اسلامی اشاره می‌کنیم:

1-    هتک حرمت مقدسات دینی و تقدس‌زدایی از مفهوم حجاب
با نخستین نگاه به اهداف پشت پرده این اقدام که قطعا فراتر از یک اقدام شخصی است و باید دست‌های پشت پرده زیادی را در آن جست‌وجو کرد، مشخص می‌شود که ضربه زدن به دین اسلام ومقدسات دینی مهم‌ترین انگیزه آن است، این همان روندی است که از سال‌ها قبل در توهین به مقدسات دینی اسلام شامل پیامبر اعظم(ص)، ائمه اطهار(ع)، قرآن مجید و قبرستان‌های مسلمانان در تمامی گوشه و کنار جهان دنبال شده است.

ابعاد این انگیزه در نوشته‌های شخصی این دختر در وبلاگش قابل مشاهده است، او به هر مناسبتی سعی می کند با بدگویی از مفهوم حجاب به عنوان یک اعتقاد دینی، انگیزه‌های ضد دینی خود را به اثبات برساند، او حتی در تلاشی ابتدایی و کم‌ارزش سعی می‌کند عنصر اسلام را از انقلاب مصر پاک کند و به همین علت در وبلاگش شعار می‌دهد: «مصر، نه عربی است نه اسلامی، فقط مصری است.»

ارتباط وی با "کریم عامر" نیز بیانگر بخشی از اهداف این دختر مصری است، زیرا عامر تا کنون چند بار به اتهام به تمسخر گرفتن ادیان الهی زندانی شده و پیش‌تر نیز الحاد خود را اعلام کرده است. علیاء در صفحه فیس‌بوک در پاسخ به این اتهام که به اعتقادهای دیگران توهین کرده است، می‌نویسد: "من به هیچ کس توهین نکرده‌ام. من به تکه پارچه‌ای توهین کردم که نماد بردگی زنان است". او خود را یک "زن آزادی‌خواه، فمینیست و غیرمذهبی مصری" می‌داند و می‌گوید که از 16 سالگی به دین اعتقاد ندارد.


سوءاستفاده دختر هرزه مصری از عکس گرفته‌شده در جمع انقلابیون در میدان التحریر قاهره

در سناریوی تقدس‌زدایی از دین که اقدام موهن این دختر تنها بخشی از آن است، سعی می‌شود تا مرحله به مرحله خط قرمزهای موجود در ایدئولوژی دین اسلام پشت سر گذاشته شود و با تکرار این اقدامات، این روند در نزد مسلمانان اقدامی عادی و قابل اجرا تلقی گردد؛ البته مسلمانان پیشتر با ابراز خشم و نفرت خود نسبت به اقدامات ضد دینی نشان داده بودند که این تلاش‌ها راه به جایی نخواهد برد و آنها از مقدسات خود دست برنخواهند داشت. همین واکنش قابل پیش‌بینی درباره این دختر مصری نیز تکرار شد و وی پس از اقدام موهن خود هنگامی که قصد حضور در میدان التحریر را داشت، از سوی مردم انقلابی حاضر در این میدان طرد شد.

2-    اسلام‌هراسی و مانع‌تراشی برای پیروزی اسلامگراها در انتخابات مصر
هدف دیگری که برای این اقدام حمایت‌شده از سوی غرب می‌توان تصور کرد، دنبال‌کردن پروژه بزرگ صهیوآمریکایی اسلام‌هراسی است که نمود برجسته آن را در کشورهای اروپایی می‌توان مشاهده کرد. در این اقدام مشخص می‌توان دو بعد از اسلام‌هراسی را مورد مطالعه قرار داد بعد نخست شامل بخش فرامنطقه‌ای این توطئه است که می‌خواهد وجهه دین را نزد مردم جهان تخریب کند و دینداران را افرادی خشن و مخالف آزادی نشان دهد.

بخش دوم توجه به شرایط زمانی و اجتماعی مصر قابل تفسیر است، مصر در دوره‌ای با این اتفاق مواجه شد که خود را برای انتخابات پارلمانی و ریاست‌جمهوری آماده می‌کرد و از آنجا که مهم‌ترین جریان شرکت‌کننده در انتخابات، جریان اسلامگرا و سلفی‌ها بودند، بروز این پدیده می توانست تأثیرات منفی و مخربی بر عملکرد این گروه ها در انتخابات داشته باشد، البته اقدامات غرب در بدبین‌کردن مردم نسبت به اسلام‌خواهان تنها منحصر به این سناریو نبود اما این سناریو نیز بخشی از طرح کلی بود که برای براندازی نرم اسلامگرایان تدارک دیده شده بود، غرب با این حربه می‌خواست این‌گونه وانماید که اسلامگراها مخالف آزادی‌های فردی هستند و به افراد اجازه رفتار بر اساس اعتقادات خود را نمی‌دهند.

در همین راستا بود که مراحل بعدی این سناریو نیز به اجرا گذاشته شد؛ دختر هتاک مصری که به‌شدت از سوی انقلابیون مورد خشم قرار گرفته بود، یک ماه بعد به میدان التحریر فرستاده شد تا بدرفتاری‌های احتمالی مردم با وی، به حساب انقلاب مصر و اسلام‌خواهان نوشته شود. حضور علیاء ماجده در میدان التحریر خشم مردم را برانگیخت اما هوشیاری برگزارکنندگان تظاهرات که از فعالان انقلاب مصر بودند مانع از موفقیت این توطئه شد و آنها این دختر را به بیرون از میدان انتقال دادند، البته همین اندازه هم کافی بود که رسانه‌های خبری خط جنجالی خود در مورد کتک‌خوردن دختر هرزه مصری در میدان التحریر را دنبال کنند.
عکس‌های جعلی منتشرشده درباره قتل علیاء ماجده که در اصل متعلق به یک دختر برزیلی بوده است

سومین مرحله طرح اسلام‌هراسی از نوع بی‌بند و باری در مصر، انتشار شایعه‌ای بود که اندکی بعد از مرحله دوم صورت گرفت، در این خبر که توسط برخی وبگاه‌های مصری منتشر شده بود، اعلام شد که دختر مصری که تصاویر بدن برهنه خود را در اینترنت منتشر کرده بود به طرز مشکوکی کشته شده است، این سایتها تصاویری از جسد این دختر نیز تهیه کرده بودند، مشخص بود که در این فضا نوک پیکان اتهامات به سوی اسلامگرایان نشانه می‌رفت، اما خیلی زود این توطئه هم لو رفت و دروغ‌بودن این شایعه اثبات و مشخص شد که عکسی که از آن به جای جسد علیاء ماجده استفاده شده، عکس یک دختر برزیلی است که در سال 2008 میلادی در یک سانحه رانندگی جان باخته است. به این ترتیب مرحله سوم سناریوی اسلام‌هراسی در مصر نیز با شکست مواجه شد.

3-    اختلاف‌افکنی میان اسلامگراها و تضعیف دولت نوپای مصر
اسلامگرایان مصری گرچه مبانی اعتقادی خود را از منبع شریعت دریافت کرده‌اند اما اختلافاتی در نحوه برداشت از دین و استفاده از آن در زندگی خود دارند، نمونه این اختلافات را می‌توان در عملکرد اخوان المسملون و سلفی‌ها مشاهده کرد. برجسته‌کردن پدیده‌ای مانند دختر هرزه مصری و نحوه محاکمه وی در دادگاه مصر، طبعاً می‌تواند واکنش‌های متفاوت و متضادی را به دنبال داشته باشد به نحوی که از یک سو، محاکمه این فرد در دادگاه و اعمال مجازات سنگین علیه وی می‌تواند نارضایتی گروه‌های لیبرال و فعالان حقوق بشری و بخشی از مردم مصر را منجر شود و از سوی دیگر، سهل‌انگاری در محاکمه این دختر هرزه نیز می‌تواند اختلاف میان اخوانی‌ها با گروه‌های سلفی و مرتجع را افزایش دهد.

بدین ترتیب ملاحظ می‌شود که سیر دادگاه و محاکمه این دختر موهن مصری نیز همچنان در صدر اخبار رسانه‌های مصری قرار دارد تا ادامه بهره‌برداری‌های غربی از این پروژه سیاسی که اسلام‌خواهان و بویژه دولت نوپای محمد مرسی را هدف قرار داده است، میسر شود. بنابراین دولت و ملت مصر باید نسبت به این توطئه هوشیار باشند و تا حد امکان از سیاسی‌شدن حکم دادگاه این دختر هرزه جلوگیری کنند.
 
 
 


حمایت تابلو دار عبدالله نوری از فتنه گران در حالی صورت می گیرد که بدنه اصلاح طلبان برای چنگ انداختن دوباره به قدرت خواستار جداسازی مواضع با فتنه گران بودند اما وی نشان داد . . .

مرصاد به نقل از صراط - عبدالله نوری روز گذشته در دیدار با جمعی که از آن ها به عنوان تعدادی از دانشجویان نام برده شده است ، یک بار دیگر بر لزوم پیوند میان جنبش سبز و جریان اصلاحات برای ورود به انتخابات 92 تاکید کرده است .

وزیر کشور دوران هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی در این دیدار با اعلام اینکه اصلاح طلبان برای برون رفت از شرایط کنونی نیاز به همپوشانی میان جنبش سبز و جریان اصلاحات دارند ، تاکید کرده است : " جداسازی این دو از یکدیگر یک اشتباه سیاسی بزرگ بوده و هست .

نوری ، با تمجید از سران فتنه افزود : میرحسین موسوی و مهدی کروبی به عنوان رهبران جنبش سبز از همان ابتدای شکل گیری این جنبش تا زمانی که گرفتار حصر شدند، به لحاظ فکری و عملی افرادی معتدل بوده، مواضع معقولی داشتند و خواهان اجرای همه اصول قانون اساسی بودند.

تئوریسین رادیکال جریان اصلاحات با تکیه بر مواضع قبلی خود در رابطه با لزوم تشکیل "اتاق فکر اصلاح طلبان " در آستانه انتخابات سال 92 اضافه کرد : " این پیشنهاد بیشتر «جهت خروج اصلاح‌طلبان و بدنه اجتماعی حامی اصلاحات و جنبش سبز از حالت یأس و از هم گسیختگی و تلاش برای برنامه‌ریزی، بازسازی و انسجام، جهت حرکتی منطقی و منطبق با شرایط موجود» است .

دیدارهای پی در پی و خبر ساز چهره پشت پرده جریان اصلاحات در روز های اخیر در حالی صورت می گیرد که با وجود فاصله‌ی یک ساله تا انتخابات ریاست‌ جمهوری یازدهم، گروه‌های اصلاح‌طلب ، فعالیت خود را برای شرکت در این انتخابات آغاز کرده‌اند، اما ماجرای فتنه‌ی 88 چنان میان آن‌ها تفرقه انداخته که امروز مهم‌ترین بحث‌های درگرفته میانشان چگونگی "تشکیل اتاق فکر" و "انتخاب یک لیدر" است .

از سخنان وزیر کشور دولت خاتمی در روزهای اخیر چنین استنباط می شود که با توجه به اعلام نظر وی در رابطه با تمایلش برای کاندیداتوری از سوی جریان اصلاحات برای سال 92 ، در تلاش است تا با شعار حمایت از جریان فتنه و جنبش موسوم به سبز ، بدنه سوخته این جریان را به بدنه باقی مانده اصلاحات پیوند دهد و با رویکردی شبیه به موسوی و کروبی ، اصلاح طلبان را وارد انتخابات 92 سازد .

این در حالی است که با توجه به سبقه نه چندان مثبت افرادی نظیر عبدالله نوری در رابطه با دست داشتن در راه اندازی فتنه براندازانه سال های 78 و 88، به نظر می رسد اقبال عمومی چندان با رویکرد وی مطابقت نداشته و بدنه اجتماعی کشور دیگر عضوی را از جریان اصلاحات که تابلوی حمایت از فتنه را در دست داشته باشد قبول نخواهند کرد .از سویی دیگر ، نباید از این موضوع غافل شویم که سید محمد خاتمی نیز در لباس یک چهره میانه رو از جریان اصلاحات ، به طور تلویحی وارد عرصه انتخاباتی شده است و تفاوت آن با عبدالله نوری در این است که سعی می کند فاصله خود را تا حدودی با مواضع سران فتنه در رابطه با نظام اسلامی حفظ کند ، اما در اصل ماجرا نگاهش به حرکات رهبران جریان فتنه است .

نکته قابل توجه اینجاست که حمایت تابلو دار عبدالله نوری از جنبش سبز در حالی صورت می گیرد که بدنه اصلاح طلبان برای چنگ انداختن دوباره به قدرت خواستار جداسازی مواضع با فتنه گران بودند اما نوری به عنوان یکی از اعضای اتاق فکر اصلاح طلبان نشان داد که این موضوع تنها یک شعار است و اصلاح طلبان هنوز از مواضع شان در فتنه 88 اعلام برائت نکرده اند .

هر چه که هست ، امروز که قریب یک‌ سال به انتخابات ریاست‌جمهوری زمان باقی مانده ، دیگر شکی نیست که اکثریت اصلاح‌طلبان از رادیکال تا معتدل سودای بازگشت به قدرت را در سر می‌پرورانند ؛ قدرت از دست رفته ای که بعد از افتضاحات فتنه 88 ، دوباره به فکر احیای آن هستند ، اما سوال اصلی اینجاست که با وجود این تکاپو های همه روزه ، آیا نظام و حتی مردم ، باز آغوشی برای این دسته از سیاسیون باز خواهند کرد ؟

از سوی دیگر بر فرض به دست آوردن اقبال عمومی ، این جریان چگونه می تواند با وجود گسست های عمیق میان لیدر های خود ، بحران عدم هماهنگی را بر طرف سازد یا به عبارت دقیق تر چه کسی رهبری اصلاحات را در این یک سال سرنوشت ساز بر عهده خواهد گرفت؟ این حالا مهم‌ترین پرسش برای تحلیل‌گران و رصدگران مسائل سیاسی است و شاید حتی مهم تر از اینکه کاندیدا یا کاندیداهای اصلاح طلبان چه کسانی هستند .

در پاسخ این پرسش ها آنچه به اذهان می رسد این است که ، اصلاح‌طلبان اگر حتی بتوانند نسبت به معرفی کاندیدا اقدام کنند، آن قدر در میانشان چند دستگی وجود دارد تا به یک کاندیدای واحد نرسند ، آن‌ها برآنند تا خود را طرف بازی نشان دهند، حال آن که این جریان در صورت حضور در رقابت، فقط جزیی از بازی خواهد بود نه طرف بازی ، به عبارت دیگر اینکه آنان نمی‌توانند به دلایل مختلف، انتخابات را تبدیل به رقابت دوقطبی کنند تا باز حال و هوای دوم خردادی دیگر بر سپهر سیاسی ایران حکم فرما شود؛ پس انتخاب میان این و آن یعنی یک اصلاح‌طلب و یک اصول‌گرا نخواهد بود و وقتی چنین شود، سبد این جریان آن قدر رأی نخواهد داشت که قدرت از دست رفته را بازیابند .


نوشته شده در : پنجشنبه 22 تیر 1391  توسط : mah .    نظرات() .

Can you have an operation to make you taller?
دوشنبه 27 شهریور 1396 07:13 ق.ظ
Hi there, I check your new stuff regularly. Your writing style is witty,
keep doing what you're doing!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر