تبلیغات
9 دی، حماسه ملت ایران - .

امروز:

.

مستند تلویزیونی "آرمیتا مثل پری" که به مناسبت اولین سالگرد شهادت داریوش رضایی نژاد از شهدای عرصه ی علمی کشور تهیه شده است امشب بعد از خبر 21 از شبکه اول سیما پخش خواهد شد.

مرصاد به نقل از باشگاه خبرنگاران ، مستند تلویزیونی "آرمیتا مثل پری" که به مناسبت اولین سالگرد شهادت داریوش رضایی‌نژاد از شهدای عرصه علمی کشور تهیه شده است امشب بعد از خبر 21 از شبکه اول سیما پخش خواهد شد.

این مستند مروری به زندگی شهید رضایی‌نژاد و پیوند عاطفی فرزند شهید با رهبر انقلاب اسلامی دارد؛ این مستند 45 دقیقه‌ای به کارگردانی احمد عبدالرحیمی و با حمایت شبکه اول سیما تهیه شده است.

 

نامه محرمانه وزیر اطلاعات به حضرت امام(ره) یك ماه پس از پذیرش قطعنامه/

پس از گذشت بیست و چهار سال از پذیرش قطع نامه ۵۹۸ و پایان جنگ هنوز گفتگو‌ها درباره نحوه تصمیم گیری درباره این مسئله از رازهای تاریخ انقلاب به حساب می‌‌آید. در سال‌های اخیر اکبر هاشمی رفسنجانی و محسن رضایی با انتشار برخی اسناد و گفتگوهای متعدد به تبیین این مسئله پرداخته‌اند اما هنوز نقطه اصلی این ماجرا که شبهه تحمیل پذیرش قطع نامه ۵۹۸ به امام خمینی(ره) است، در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

مرصاد به نقل از رجانیوز، آنچه مسلم است اینکه این باور که عده‌ای جام زهر پذیرش قطع‌نامه را به حضرت امام (ره) نوشاندند، مسئله‌ای بود که از همان دقایق ابتدایی پذیرش قطعنامه به صورت یك باور عمومی درآمد. و این در حالی است که هنوز دست اندركاران وقت نتوانسته‌اند، پاسخ دقیقی به آن دهند.

اخیرا گروه تاریخ رجانیوز  به سندی محرمانه دست پیدا كرد كه در آن حجت الاسلام و المسلمین محمدی ری شهری، ‌وزیر وقت اطلاعات یك ماه پس از پذیرش قطع نامه در نامه‌ای به حضرت امام خمینی(ره) شیوع شایعاتی درباره نوشاندن جام زهر به حضرت امام (ره) در ماجرای پذیرش قطعنامه، به ایشان گزارش كرده است كه این نامه علی رغم اهمیت فوق العاده آن هیچگونه پاسخی را از جانب امام (ره) دریافت نمی‌کند.

 در بخشی از این نامه آمده است: در تحلیل حوادث اخیر  و مشخصا موضوع آتش بس، این شایعه در سطح وسیع مطرح است كه دیدگاه حضرت امام در مسائل اصولی نظام و از جمله جنگ با دیدگاه مسئولین كشور متفاوت است. اختلاف این دو دیدگاه موجب اصلی تحمیل صلح است و در حقیقت مسئولین كشور این زهر را به كام امام ریختند.این را بعضی آقایان حتی در بعضی از جلسات مطرح می‌كردند، حتی در آن جلسه‌ای كه برای خواندن این مساله صلح در آن جلسه هم این مساله به نحوی مطرح شد.

 در ادامه این نامه مهم وزیر اطلاعات آمده است: متاسفانه این شایعه خطرناك كه ابتدا توسط تعدادی از افراد تندرو مطرح گردید،طبق گزارشات اكنون به صورت یك اعتقاد در قشر وسیعی از سپاه، بسیج و وزارت اطلاعات و عموما ارگان‌ها و افراد انقلابی در حال گسترش است.

محمدی ری شهری در این نامه علت اصلی رواج این شایعات را حذف هاشمی رفسنجانی عنوان می‌کند.

اما شاید مهتر از متن و محتوای این نامه تاریخی، سکوت حضرت امام (ره) در پاسخ به این نامه باشد. پاسخی که شاید نقض کننده بسیاری از مدعیاتی باشد که در سال‌های اخیر در قبال موضوع پذیرش قطعنامه مطرح شده است.


شنبه 31 تیر1391 narsis
نظر بدهید

مرصاد به نقل از رویداد، این روزها که دغدغه حضور آقای هاشمی در نمازجمعه از محورهای اصلی هواداران وی به شمار می رود،محمد هاشمی در گفتگویی راجع به این موضوع به بیان نکاتی پرداخت.
وی بدون اشاره به علت خاص و مصداقی بارز به واکنش های احتمالی حضور آقای هاشمی از سوی مردم اشاره کرد و چنین گفت:
آقای هاشمی با نماز جمعه یا مردم قهر نیست اما اگر بستر اینگونه باشد که به جایگاه نماز جمعه و آقای هاشمی توهین شود ایشان ترجیح می دهد این حرمت و تقدس شکسته نشود . من در سال های اوج اصلاح طلبان که بعضی از حرمت شکنی ها صورت می گرفت و به مقدسات توهین می شد به دوستان می گفتم حرمت شکنی نکنید و مقدسات را زیر سوال نبرید، چون وقتی این کار را کردید دو روز دیگر نوبت خودتان هم می شود و حالا اگر فرض کنیم آقای هاشمی به دانشگاه تهران بروند و در نماز جمعه شرکت کنند ولی آنجا یک عده ای بیایند و بخواهند توهین کنند، جایگاه نماز جمعه چه می شود؟ در آن صورت به نماز جمعه اهانت شده است که این درست نیست وچنین ملاحظاتی وجود دارد.
این سخنان محمد هاشمی مخاطب را با ابهام هایی همراه می سازد،چرا که دلایل ایجاد کنند بستر توهین به آقای هاشمی بیان نشده است.
جدای از این پاسخ بدون مبنی و شفاف،آنچه که همواره در جریان گفته های آقای هاشمی که همواره از تریبون رسمی وی مشاهده می شود طرح مباحث کلی است که به شبهه قرابت دارد.
با این وجود در راستای شفاف سازی و بیان چرایی پیش بینی اعتراض به شخص آقای هاشمی در جایگاه تریبون نماز جمعه میتوان به مواردی در گذشته و حال که با توجه به زد و خورد خبری و درگیری های رسانه ای بازخورد زیادی در جامعه داشت، اما همواره بی پاسخ ماند اشاره کرد:


حضور مهدی هاشمی در لندن و عدم درخواست آقای هاشمی برای بازگشت وی به ایران و پاسخ به اتهامات منتسب و در عین حال نقش خانم فائزه هاشمی در جریان درگیری های سال88 به منظور تهییج فتنه گران از جمله موارد قابل اشاره هستند.
با این تفاسیر و گفته های افرادی مانند آقای محمد هاشمی،آنچه که زمینه های مقبولیت آقای هاشمی را برای قرار گرفتن در مقابل مستمعین فهیم نماز جمعه فراهم خواهد کرد پاسخ به شبهاتی ازاین قبیل است چرا که از شخصیتی چون آقای هاشمی انتظار می رود این رویه رسانه ای را تغییر دهند و شفاف سازی را با الگوگیری از منویات مقام معظم رهبری پیشه کنند.


شنبه 31 تیر1391 narsis
نظر بدهید
مجوز دار بودن این مراسم ، همواره باعث گردیده تا بر خلاف دیگر مراسمات ، بسیاری از متهمان فتنه 88 بتوانند آزادانه با حضور در آن ، برخی مواضع ساختار شکنانه خود را مطرح سازند و ...

مرصاد به نقل از صراط  - مراسم سومین سالگرد کشته شدگان "کهریزک" در مسجد نور تهران، امسال در فضایی متفاوت تر از دو سال گذشته برگزار شد و با سر دادن شعار های ساختار شکنانه از سوی حاضران علیه نظام ، این مراسم به طور نیمه کاره پایان یافت .

این سومین سالی است که مراسمی با عنوان گرامیداشت "شهدای حادثه کهریزک " با حضور برخی ازعوامل فتنه 88 و چهره های مطرح جریان اصلاحات برگزار می شود و در آن بسیاری از چهره های فعال در جریان فتنه و سیاسیون منفعل ، مجالی تازه برای دید و بازدید پیدا می کنند .

مجوز دار بودن این مراسم ، همواره باعث گردیده تا بر خلاف دیگر مراسمات ، بسیاری از متهمان فتنه 88 بتوانند آزادانه با حضور در آن ، برخی مواضع ساختار شکنانه خود را مطرح سازند و به دلیل متصل بودن این مراسم به چند چهره خاص با هیچ محدودیتی هم رو به رو نشوند.

در هر حال این مراسم در شرایطی سومین سالگرد خود را سپری کرد که امسال در فضایی کاملا متفاوت برگزار شد و برخلاف مراسم دو سال گذشته که با حضور برخی مسئولین کشور حالتی رسمی تر داشت ، امسال با سر دادن شعارهایی علیه نظام و در حمایت از سران فتنه ، نیمه کاره پایان یافت .

بر اساس این گزارش ، در میانه برنامه وقتی که سخنران از لفظ "فتنه” برای توصیف وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ استفاده کرد ، این سخن وی با شعار های تند و توهین آمیز برخی زنان حاضر در مسجد مواجه شد و با دامنه دار شدن این شعار ها به قسمت آقایان ، کاملا یک فضای هرج و مرج در مراسم حاکم شد .

گفتنی است که هدایت دار شدن شعار پراکنی جمعیت حاضر در مراسم به خیابان مجاور مسجد نور ، حکایت از وجود لیدری واحد اما پنهان با برنامه ریزی قبلی برای این ماجرا داشت که با توجه به حضور گسترده برخی متهمان فتنه 88 در این مراسم ، بعید هم به نظر نمی رسید.

جالب اینجاست که ، اتفاقات فوق در حالی رخ داد که در حاشیه این مراسم در مقابل مسجد نور و همچنین در سالن محل برگزاری مراسم ، پلاکاردهایی با عنوان "شهدای مظلوم کهریزک” و "یادشان سبز” نصب و در همه جای سالن به طور آزادانه از نماد فتنه 88 یعنی پرچم و دستبند سبز استفاده شده بود.

در مراسم امسال حتی برخی از چهره هایی که سال گذشته حضوری پر رنگ داشتند دیده نمی شدند و برخی افراد همچون سردار حسین علایی، علی شکوری راد، محمد کیانوش راد، رضا طلایی‌ نیک، حضور داشتند .

عبدالحسین روح الامینی (پدر یکی از کشده شدگان در کهریزک ) نیز در این مراسم با اعلام اینکه روزشماری می کنیم تا زمان رسیدگی به پرونده این قربانیان آغاز شود، درخصوص پیگیری های صورت گرفته در پرونده کهریزک گفت: در هفته قوه قضائیه که در مشهد برگزار شد بنده گلایه هر سه خانواده را درباره این پرونده به مسئولان بلندپایه قوه قضائیه اعلام کردم .

به نظر می رسد رسیدگی سریعتر به وقایع رخ داده در بازداشگاه کهریزک توسط قوه محترم قضائیه باعث جلوگیری از چنین تحرکاتی در کشور می شود و دستگیری عوامل این اتفاق می تواند بهانه را برای دور هم جمع شدن برخی افراد معلوم الحال که فقط از مبارزه سیاسی ناسزا گفتن و شعار پراکنی کردن را فهمیده اند بگیرد .

لازم به ذکر است در دو طول سه سال گذشته آنقدر از مظلومیت سه کشته شده در کهریزک سخن به میان آمده و روی آنان مانور تبلیغاتی صورت پذیرفته که همه از یاد برده متهمان کشته شده به جرم بر هم زدن امنیت ملی در کهریزک بازداشت شده اند و بنا بر برخی شنیده ها حتی خانواده یکی از کشته شدگان رابطه نزدیکی با برخی از اعضای سازمان تروریستی مجاهدین خلق (منافقین ) داشته است .

فارق از تمام این حرف و حدیث ها ، نباید فراموش شود که هنوز در رابطه با قتل افرادی نظیر (شهید حسن غلام کبیری ، سرور برومند و فاطمه رجب پور " مادر و دختری که به دست فتنه گران شهید شدند" ، شهید بسیجی محمد‌حسین فیض ، مصطفی غنیان ) وبسیاری دیگر از افرادی که در جریان نا آرامی های سال 88 به دست فتنه گران شهید شده اند اقدامی صورت نپذیرفته است .

شنبه 31 تیر1391 narsis
نظر بدهید
 
 
وزیر دولت خاتمی در پاسخ به این سؤال که نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شوید یا خیر، گفت: فعلاً درباره این مسائل صحبت نمی‌کنم.


مرصاد به نقل از ندای انقلاب، اسحاق جهانگیری وزیر صنایع و معادن دولت سیدمحمد خاتمی در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سؤال که آیا در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده شرکت می‌کنید یا خیر، اظهار داشت: "فعلاً درباره این مسائل صحبت نمی‌کنم".

بر این اساس جهانگیری پیش از این نیز درباره ورود به عرصه انتخابات گفته بود، تا این لحظه فکر جدی درباره ریاست جمهوری نکرده‌ام؛ البته نمی‌توان گفت اصلا فکر نکرده‌ام ولی هنوز به تصمیم نرسیده‌ام.

 


«جناب مهندس موسوی گفته اند مبنایشان همان بیانیه شماره ١٧ است که بر حرکت در چارچوب قانون اساسی و اجرای بدون تنازل آن تأکید دارد.»

مرصاد به نقل از جام نیوز، نسخه فارسی سایت اینترنتی "رادیوفرانسه" (persian.rfi) چهارشنبه 28تیر (July 18) خبر داد: «محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران، در جمع برخی از اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران درباره فضای سیاسی کنونی ایران و همچنین احتمال شرکت اصلاح طلبان در انتخابات آینده ریاست جمهوری گفته است: «نشانه هایی برای تغییر فضا هست، هرچند خیلی چشمگیر نیست.»

 

بر پایه این گزارش، آقای خاتمی همچنین بر لزوم اجرای بدون تنازل و بی کم و کاست قانون اساسی تأکید کرده و افزوده است: «ما گفته‌ایم قانون‌اساسی را قبول داریم و آن را عامل اصلی نظم در جامعه می دانیم. جناب مهندس موسوی گفته اند مبنایشان همان بیانیه شماره ١٧ است که بر حرکت در چارچوب قانون اساسی و اجرای بدون تنازل آن تأکید دارد. ما در چارچوب جمهوری اسلامی و با پای‌بندی به اسلام عمل می کنیم و با سکولاریزم از یک سو و خشونت طلبی و جزم گرایی از سوی دیگر مخالفیم.»

 

به نوشته سایت رادیوفرانسه، خاتمی تأکید کرده که "از حقوق کسی که با ما نیست، ولی برانداز هم نیست" دفاع می کند. این منبع در ادامه آورده است: «رئیس دولت اصلاحات در سال های 1376 تا 1384 درباره برنامه اصلاح طلبان در انتخابات آتی ریاست جمهوری اظهار داشته که نظرش "رسیدن به اجماع در میان اصلاح طلبان" است.»

آقای خاتمی اضافه کرده: «اگر قرار است شاهد انتخابات پرشوری باشیم، باید فضای مناسب نیز مهیا گردد و عمده این مسؤولیت مهم، متوجه حکومت است.»

 

با توجه به اظهارات فوق، به نظر می رسد آقای سیدمحمدخاتمی معتقدند آشوب، اغتشاش، ساختارشکنی، توهین به ارکان نظام، ضدیت با ولایت فقیه، همصدایی با دشمن، تخطئه آرمان مقاومت و شکستن حرمت عاشورای حسینی از مصادیق حرکت در چارچوب قانون اساسی هستند!


شنبه 31 تیر1391 narsis
نظر بدهید

العربیه: «منابع اسرائیلی از احتمال کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران در انفجار روز چهارشنبه دمشق سخن گفتند.»

مرصاد به نقل از جام نیوز در ادامه شایعه و دروغ پراکنی‌های رسانه های صهیونیستی و عربی درباره حوادث سوریه، سایت العربیه(alarabiya) وابسته به خاندان آل سعود از احتمال کشته شدن سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران در انفجارهای روز چهارشنبه دمشق خبر داد.

 

العربیه افزود: منابع اسرائیلی از احتمال کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران در انفجار روز چهارشنبه دمشق سخن گفتند.

العربیه در ادامه به نقل از سایت صهیونیستی "آروتز شوا" نوشت: «برخی از منابع خبری گفته‌اند که قاسم سلیمانی در جلسه مسئولان امنیتی سوریه که روز چهارشنبه 18-7-2012 در دفتر سازمان امنیت ملی این کشور برگزار شده بود، حضور داشت.»

 

این سایت می‌افزاید: «انفجار روز چهارشنبه دمشق که دفتر سازمان امنیت ملی سوریه را هدف قرار گرفت، به کشته شدن چند تن از سران نظامی و امنیتی این کشور انجامید. دولت سوریه تا کنون کشته شدن داود راجحه وزیر دفاع، آصف شوکت همسر خواهر بشار اسد و از شخصیت‌های کلیدی امنیتی، حسن ترکمانی رئیس کمیته بحران و هشام بختیار رئیس سازمان اطلاعات این کشور را اعلام کرده است.»

 

العربیه در ادامه درباره ویژگی‌های سردار سلیمانی می‌نویسد: «قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس، بازوی برون مرزی سپاه پاسداران ایران به شمار می‌آید. گفته می‌شود او مدیر عملیات نیروی قدس در عراق، لبنان و همه کشورهای منطقه است. پیش از این خبرهایی از حضور او در سوریه در جریان بحران این کشور منتشر شده بود. وی طی این مدت دستکم دو بار به لبنان رفت و با حسن نصر الله دبیرکل حزب الله دیدار و گفت و گو کرد.»

 

این سایت در پایان یاد آور شد: «بجز اسامی رسماًٌ اعلام شده، هنوز منبع مستقلی هویت کشته شدگان را اعلام و یا تایید نکرده است. دقیقاًٌ مشخص نیست افراد حاضر در جلسه چهارشنبه چه کسانی بودند. در این روز جلسه کمیته بحران سوریه در دفتر سازمان امنیت ملی این کشور تشکیل شده بود.»


پیش‌تر رسانه های عربی و غربی بعد از انفجار روز چهار شنبه در دمشق اخبار کذبی مبنی بر انفجار بمب در محله های دیگر، زخمی شدن بشار اسد، فرار همسر بشار اسد به روسیه، اعلام پناهندگی روسیه به بشار اسد و....منتشر کردند که این اخبار یکی پس از دیگری تکذیب شد.


نوشته شده در : شنبه 31 تیر 1391  توسط : mah .    نظرات() .

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر