تبلیغات
9 دی، حماسه ملت ایران - .

امروز:

.

 

در دو ماه گذشته مسلمانان به صورت زنده زنده به آتش کشیده می شدند.

مرصاد به نقل از جام نیوز، دبیرکل اتحادیه مسلمانان روهینجا با تاکید بر آن که تاکنون 3500 مسلمان طی دو ماه گذشته کشته شده‌اند، اظهار داشت که دولت میانمار علیه مسلمانان روهینجا دست به اقدامات غیرانسانی زده است.


مسیح‌الدین، دبیرکل اتحادیه مسلمانان روهینجا در منطقه راخین واقع در غرب میانمار گفت: «در نتیجه کشتار دست جمعی مسلمانان توسط بودایی‌ها و اقدامات سرکوب‌گرایانه مسئولان میانمار تاکنون 3500 مسلمان طی دو ماه اخیر کشته شده‌اند.»
مسیح الدین تاکید کرد: «مسلمانان زنده زنده به آتش کشیده شدند و به خانه آنها هجوم برده شد و ده‌ها هزار تن نیز آواره شده‌اند.»

 

وی در ادامه اظهار کرد: «مسلمانان میانمار در معرض کشتارهای وحشیانه‌ای قرار گرفته‌اند و گروه‌های تندروی بودائی هزاران تن از مسلمانان را به قتل رسانده و خانه‌ها و روستاها را به آتش کشیدند.»
وی تصریح کرد: «دولت میانمار علیه مسلمانان روهینجا دست به اقدامات غیرانسانی زده و موانع غیرمنطقی بر آن‌ها تحمیل کرده و آن‌ها را از زیرساخت‌ها از جمله آب، برق و کمک‌های پزشکی محروم کرده است.»


مسلمانان در میانمار نمی‌توانند در مدرسه‌های نظامی بعد از مرحله دبیرستان تحصیل کنند، دولت همچنین قوانین جدیدی درخصوص تنظیم جمعیت مسلمانان وضع کرده و از تعدد زوجات و ازدواج با زنان مطلقه جلوگیری می‌کند؛ این در حالی است که دولت به بودائی‌ها حق آزادی و ازدواج و مسائل دیگر را داده است.»

 

یقین دارم عده ای که می شناسیمشان طلای سوریان را نخواهند دید. طلای سوریان رنگش به چشم آنها نخواهد آمد چون اعتبارش مستقیم به حساب غرور ملی واریز می شود.

مرصاد به نقل از محدوده  - یقین دارم عده ای که می شناسیمشان طلای سوریان را نخواهند دید. طلای سوریان رنگش به چشم آنها نخواهد آمد چون اعتبارش مستقیم به حساب غرور ملی واریز می شود. طلای سوریان برای مردم مفهوم دارد. مردم حمید را می شناسند و او را دوست دارند. عکس های حمید را به دیوارهای خانه و مغازه شان می آویزند و برایش آیت الکرسی می خوانند.


اما فرهادی فقط قهرمان قصه های روشنفکری روزنامه هایی بود که سر از آخور آنور آب برنداشته اند هنوز. حتی وقتی مکرر عکسهای تمام قامتش را در قطع بزرگ روی کیوسکها فرستادند هیچکس برایش آیت الکرسی نخواند. فرهادی فیلمساز است و سینما برای ما یک مدیوم دست دوم وارداتی است که هیچ وقت از آن آبی برایمان گرم نشده است. بماند که با آن همیشه تحقیرمان کرده اند.


"روزنامه های آخوری" با عصبانیت آمار داده اند که ایرانیان بطور متوسط هر شش سال یکبار سینما می روند و آمار دادند که فرهادی سال گذشته در رده ی هفتم محبوبترین فیلمسازان ایران قرار گرفت. آنها البته از اول شدن حاتمی کیا هم عصبانی بودند. ولی عصبانی تر اند از اینکه عکس آقا تختی هنوز روی دیوار هاست و حالا عکس سوریان هم به گوشه ی آن چسبانده شده است.


حمید و کشتی از ماست و برای ما خواهد ماند. حتی اگر "آخوری ها" او را دوست نداشته باشند.


پ ن 1: خیلی سعی کردم از فرهادی عکسی با پرچم ایران پیدا کنم. نکردم!
پ ن2: پیشتر گفته بودم از دو دسته خیلی بدم می آید: وطن فروش ها  و وطن فروش ها!
پ ن 3: امیدوارم متوجه باشید که حمله من به فرهادی نیست به روشنفکرهای آخوری است که حرف مردم ایران را سالهاست نمی فهمند. وگرنه فرهادی همین است که در فیلمهایش می بینید.

وحید یامین پور

« وقتی که حقوق همسرمان را رعایت نمی کنیم، چطور جلوی دوربین تلویزیون صحبت از آزادی زن می کنیم؟ ما به عنوان انسان آیا در حریم خانه، اداره، کار و رقابت، عدالت را رعایت می کنیم که از دولت و حکومت می خواهیم عدالت را رعایت کند.»

مرصاد به نقل از جام نیوز، "شهرام همایون" مدیر و مجری تلویزیون ماهواره ای "کانال یک" (channelone) در برنامه ثابت خود ریشه بسیاری از مشکلات امروز جامعه را نبود اخلاق دانست.

 

"همایون" در این باره گفت: «همه می دانیم که مسجد یک مکان محترم و مقدس است. تابلویی که از کودکی می دیدم در حیاط مساجد نصب می کردند این بود که از انداختن آب دهان و بینی در حیاط مسجد خودداری کنید. "هرودوت" تاریخ نگار یونانی در توصیف ایرانیان می نویسد، ایرانی ها از انداختن آب دهان روی زمین پرهیز می کنند و آن را بسیار بد می دانند. چگونه یک تغییر و تحول در ما به وجود آمده است که یک صفتی را که ما بد می شمردیم، امروز برای ما عادی شده است. علت این مسئله خیلی روشن است، ما در جامعه مان درس اخلاق نگرفته ایم. ما مدرسه رفته ایم، در مدرسه چه چیزهایی به ما یاد داده اند؟ غیر از الفبای فارسی و چهار عمل اصلی ریاضی سایر چیزهایی که خواندید دو قِران هم نمی ارزد! کجا در مدرسه به ما درس اخلاق داده اند؛ این از مدرسه.

 

در خانه نیز نه تنها درس اخلاق نگرفتیم بلکه درس ضداخلاق آموختیم. مثلا پدر ما به ما می گفت دروغ نگویید و بعد جلوی چشم ما دروغ می گفت. خود ما جلوی دوربین از آزادی صحبت می کنیم بعد در خانه همسرمان را کتک می زنیم. وقتی که حقوق همسرمان را رعایت نمی کنیم، چطور جلوی دوربین تلویزیون صحبت از آزادی زن می کنیم؟ ما به عنوان انسان آیا در حریم خانه، اداره، کار و رقابت، عدالت را رعایت می کنیم که از دولت و حکومت می خواهیم عدالت را رعایت کند.»
 

او در خاتمه گفت: «اما راه حل تمام این مشکلات درس اخلاق است. ما جامعه ای هستیم که آموزش ندیده ایم و آنچه که امروزه به آن احتیاج داریم درس اخلاق و تربیت است؛ البته این حرف هایی که می زنم ابتدا باید در مورد خودم اجرا شود. خانم ها و آقایان دولت و نظام را کنار بگذارید، تا خودمان درست نشویم ایران درست نمی شود ما اول باید خودمان را اصلاح کنیم.»


همایون پس از این نطق اخلاقی چند جلد کتاب معلوم الحال روی میز گذاشت و گفت: « مردم! به شرفم سوگند که خواندن این کتاب ها برای شما از نان شب واجب تر است. برای خرید این کتاب ها با ما تماس بگیرید[!]

 

 
مرحوم حاج اسماعیل دولابی از عرفای معاصر برای درک لحظات ویژه و پرفیض ماه مبارک رمضان توصیه های دارند که خواندنش خالی از لطف نخواهد بود.

شب‌های ماه رمضان است، اغلب شما جوان هستید، وضو بگیرید و نماز بخوانید. کم حرف بزنید. کم قصه بگویید. این چیزهایی که در تلویزیون نشان می‌دهند برای بچه‌ها است. شما که روزه دارید کمتر این و آن را گوش دهید. کمی به کارهایتان برسید. نیم ساعت یا یک ساعت بعد از نماز در سجاده بنشینید و خدا را یاد کنید.
افطار که کردید، بدنتان که آرام گرفت، یه دعایی، یه ثنایی، یک دقیقه خدا را یاد کنید. با خودتان خلوت کنید. به قرآن نگاه کنید. یا اینکه اصلا ساکت بنشینید. این خیلی قیمتی است.

 

 آدم افطار حقیقی اش را با خدا باز می‌کند. افطار حقیقی که خوردن نیست. نماز پیامبر(ص) است، روزه علی(ع) است.
نگویمت که همه ساله می پرستی کن / سه ماه “می” خور و نه ماه پارسا باش
تفسیر این بیت حافظ این است که سه ماه رجب و شعبان و رمضان فصول اهل محبت است. سه ماه کافی است تا نه ماه دیگر را شراب صافی!


مریضی و بی پولی و مرگ و غم و غصه و حتی شادی ها برای آنها نشانه است از سلطان السلاطین. چرا ما به خدا اعتماد و اتکا نمی کنیم در صورتی که می دانیم کسی ما را اندازه او دوست ندارد و به فکر ما نیست و توکل بر غیر او خسران دنیا و عقباست.


عارف فانی سید هاشم حداد (ره) می فرمایند: «همت عالی دار، به چیزهای کوچک قانع مشو، اینقدر دور خود نگرد، به او بسپار و جلو برو.»
مرد باید عالی همت باشد . حیف است کسی که می خواهد به محضر سلطان السلاطین حضور یابد در راه مثلا از گدای سر گذر چیزی بخواهد.” هر جا غصّه دار شدی استغفار کن. استغفار امان انسان است.


به این کاری نداشته باش که چرا محزون شده ای، اذیّتت کرده اند؟ گناهی کرده ای؟ بعضی وجود خودشان را گناه می دانند. شما می گویی چرا من درست کار نمی کنم. محزون که شدی استغفار کن. چه غم خود را داشته باشی و چه غم مؤمنین را ، استغفار غم ها را از بین می برد. همان طور که وقتی خطا می کنی همه صدمه می بینند، مثلاً وقتی چند نفر کفران نعمت می کنند به همه ضرر می رسد؛ استغفار هم که می کنی به همه ماسوای خودت نفع می‌رسانی.
در حدیث است که هشت چیز شما دست خداست: موت و حیات، مرض و صحت، فقر و غنا، خواب و بیداری، چه چیزی می ماند که دست خودمان باشد؟

 
باید بگم من خودم از شبکه بیرون اومدم و منو اخراج نکردن. وقتی دیدم شرایط کاری برای کار توی این شبکه برام آماده نیست با اختیار خودم شبکه را ترک کردم. من هیچ‌وقت اخراج نشدم و اینکه می‌گن مژگان انصاری اخراج شده دروغ محضه و واقعیت نداره. اخراج را برای افرادی می‌گن که کارایی لازم را ندارن یا باعث برهم زدن جو و فضای کاری بقیه می‌شن. این وصله‌ها به من نمی‌چسبه.
وطن امروز:
بعد از افشا شدن شرایط استخدام در شبکه «من و تو» در وب شخصی رها اعتمادی (بنی‌اعتماد) به تازگی یکی دیگر از جداشدگان از این شبکه انگلیسی از مسائل و شرایط کار در این شبکه پرده برداشت.
مژگان انصاری متولد 26/8/1356(35 ساله)تهران، فعالیت رسانه‌ای خود را با «ببین‌تی‌وی» شروع کرده و به گفته خود 9 ماه در شبکه من و تو مشغول به کار بوده است. وی در فیس‌بوک شخصی خود به برخی مسائل اشاره کرده که جای بررسی و تحلیل دارد. (پاورقی)

صحبت‌هایی که مژگان انصاری در فیس‌بوک شخصی خود مطرح کرده به شرح زیر است:

«با سلام من مژگان انصاری متولد 26/8/1356 (35 ساله) تهران . 10ساله با خانواده‌ام در لندن زندگی می‌کنم. با 2 تا از دوستانم آزاده حسینی و آوا روحبخش 6 ماه تو شبکه «ببین تی‌وی» کار کردیم.

بعدش با آزاده و آوا به استخدام شبکه من و تو درآمدیم و 9 ماه تو این شبکه کار کردم. 6 ماهش را پروژه‌ای تو من و تو- 2 ، 3 ماهشم به صورت آزمایشی تو من و تو- 1 بودم.

آزاده از اول توی اتاق خبر من و تو-1 به صورت رسمی مشغول شد. من و آوا هم که رفتیم من و تو-2. اما آزاده بعد از مدتی که توی اتاق خبر مشغول شده بود از شبکه رفت.

بعد از 6 ماه که توی من و تو- 2 بودیم، من و تو 1 و 2 با هم یکی شدند. من و آوا هم به من و تو- 1 منتقل شدیم. شرایط توی من و تو- 1 مثل من و تو-2 نبود؛ اول اینکه کار تو اونجا کاملا رسمی بود. بعدش هم اینکه فضا کاملا امنیتی و سکرت بود. شبکه من و تو با بودجه دولت انگلیس تاسیس و اداره می‌شه و همه چیز زیر نظر اوناست. به ما گفتن 3 ماه اول آزمایشی هستید و اگر مدیر تایید کنه و شرایط کاری را داشته باشید بعد از 3 ماه رسمی می‌شید. 3 ماه آزمایشی خیلی خوب جلو رفت اما بعدش اتفاقایی برایم پیش اومد که هیچ‌وقت در موردش به کسی حرفی نزدم اما به دلیل مطرح شدن بعضی شایعه‌ها مجبورم برای دفاع از خودم بعضی اتفاق‌هایی که برام پیش اومده را توضیح بدم.

الان چند وقتیه بعضی دوستای نارفیق یا دشمنان، شایعه‌هایی را درباره من تو فیس‌بوک و... پراکنده کردن که دروغ محضه و دور از رفتار و منش حرفه‌ایه.

من فقط به یه موردش اشاره می‌کنم و نیازی نمی‌بینم به سایر موارد بپردازم و اون اینه که شایعه شده، مژگان انصاری از شبکه من و تو اخراج شده.

باید بگم من خودم از شبکه بیرون اومدم و منو اخراج نکردن. وقتی دیدم شرایط کاری برای کار توی این شبکه برام آماده نیست با اختیار خودم شبکه را ترک کردم. من هیچ‌وقت اخراج نشدم و اینکه می‌گن مژگان انصاری اخراج شده دروغ محضه و واقعیت نداره. اخراج را برای افرادی می‌گن که کارایی لازم را ندارن یا باعث برهم زدن جو و فضای کاری بقیه می‌شن. این وصله‌ها به من نمی‌چسبه.

اگه توانایی و کارایی من کم بود صدابردار یکی از مهم‌ترین برنامه‌های شبکه یعنی من و تو پلاس نمی‌شدم و تو همون روزهای اول مثل بقیه منو جابه‌جا‌ می‌کردن چون توانایی‌هام بالا بود همزمان با صدابرداری برنامه من و تو پلاس کار بسیار حساس و سخت صدابرداری از اتاق خبر هم به من داده شد. همه اینها تو مدت کوتاه 2 ماه اتفاق افتاد و این نشون می‌ده که من تو کارم موفق بودم. ولی درباره علت جدایی‌ام از شبکه باید بگم تنها علت جدایی‌ام، اجبار مدیریت شبکه برای عضویت در گروه جوانان بدون مرز و تغییر باور و اعتقادهای شخصی‌ام بود. شرایط عضویت تو گروه جوانان بدون مرز اونقدر شرم‌آوره که نمی‌تونم درباره‌اش صحبت کنم. وقتی دیدم برای موندن توی این شبکه باید به همه باورهام پشت کنم، هر جور اونا می‌گن لباس بپوشم و عضو گروهی بشم که نه‌تنها به اون اعتقاد ندارم که باهاش مخالفم هستم، مجبور شدم شبکه را ترک کنم و به دنبال کار تو جای دیگه برم.

به نظر من انسان آزاد آفریده شده و باید آزاد زندگی کنه. هر کسی می‌تونه لباس خودشو، خودش انتخاب کنه تا چه برسه به اعتقاد و اینجور چیزا. دوست نداشتم چیزی را که بهش اعتقاد ندارم بهم تحمیل کنن برای همین تصمیم گرفتم بیام بیرون.

در آخر باز هم تکرار می‌کنم من با اختیار خودم از شبکه من و تو بیرون اومدم و مساله اخراج من از این شبکه کاملا دروغه.

موفق و پیروز باشید».

در ابتدا سوال‌های مختلفی به ذهن می‌رسد مانند:

1- چرا خانم مژگان انصاری از بازگو کردن شرایط گروه جوانان بدون مرز سر باز می‌زند؟

2- ایشان علت جدایی خود از شبکه را ولو بسیار سربسته، اعلام کردند اما نگفتند آیا علت جدایی آوا روحبخش نیز همان دلیل بوده یا خیر؟

3- چرا بعد از جدا شدن از شبکه هیچگاه درباره مساله‌ای که برایش اتفاق افتاده سخنی به میان نیاورده است؟

4- چرا با همه شایعه‌هایی که برای وی در فیس‌بوک و... ایجاد شده باز هم فقط علت جدایی از این شبکه را مطرح کرده و شهامت مطرح کردن دیگر مسائل را ندارد؟

5- دیگر شایعه‌هایی که برای وی در رسانه‌های جمعی (به قول مژگان توسط دوستای نارفیق و دشمنان) ایجاد شده است، چه بوده؟

حال احتمال‌هایی که درباره این اتفاق به ذهن می‌رسد مورد بررسی قرار می‌دهیم:

1- همه مسائلی که مژگان انصاری به آنها اشاره کرده و از آن پرده برداشته صحیح بوده و واقعیت دارد، به این معنی که شبکه‌های ماهواره‌ای که از انگلیس پخش می‌شوند بویژه شبکه من و تو در واقع پوششی‌ برای پیشبرد اهداف فرهنگی و سیاسی وزارت خارجه انگلیس در ایران و کشورهای فارسی‌زبان هستند. (1)

در واقع مدیریت شبکه من و تو با پوشش شبکه‌های سیاسی، فرهنگی و سرگرمی در حال یارگیری و جذب نیرو برای رسیدن به اهداف دیگری است که توسط وزارت خارجه انگلیس طراحی شده و در حال اجراست که البته یکی از مقدمات این هدف، منتقل کردن اپوزیسیون خارج از کشور از لس‌آنجلس و واشنگتن به لندن همچنین توسعه دادن به گروه جوانان بدون مرز است؛ گروهی که اعضای آن را هرزه‌های دستگاه امنیتی انگلیس تشکیل می‌دهند و برای عضویت در آن باید به همه باورها، آداب و رسوم خود پشت پا زده و از هر کاری دریغ نکنی حتی داشتن روابط آزاد جنسی و... . (2)

در همین راستا شاهد بودیم در سال‌های گذشته افراد مختلف سیاسی، فرهنگی، هنری، علمی و حتی ورزشی و... اپوزیسیون از کشورهای مختلف از جمله واشنگتن و لس‌آنجلس و دیگر کشورها مانند سوئد و... به لندن دعوت شده و با تطمیع و تامین مالی و واگذاری پست و مقام و... جذب شبکه بی‌بی‌سی فارسی یا شبکه‌های تازه‌تاسیس انگلیسی مانند من و تو شدند.

برای نمونه می‌توان به حسین فرجی، مسعود صدر، کامران محیط، رضا همایون، فیروزه باغبان، فرشته دانشفر، سمیرا قاسمی، آزاده حسینی، مریم تهرانی، سارا باغستانی، آوا صفا، سحر زند، جاوید جعفری، هادی کریمیان، نسرین احمدی، مژگان انصاری، آوا روحبخش، شهیار قنبری، فائقه آتشین، حسن، داریوش، ناصر، رها و بهروز اعتمادی (بنی‌اعتماد)، پانته‌آ مدیری، سالومه سیدنیا، بابک سعیدی، هومن خلعتبری، آرمین قبادی‌پاشا، امیر برادران، مهرداد پارسا، امید خلیلی‌تجریشی، سبا خویی، تیام بصیر، پریسا ساوجی، سمیه عابدین‌زاده، ندا جناب، زهرا امیرابراهیمی و... اشاره کرد که تعدادی از آنها جذب بی‌بی‌سی فارسی و تعدادی جذب شبکه من و تو و دیگر شبکه‌های انگلیسی شدند.

در واقع وزارت خارجه انگلیس در حال عضوگیری از مخالفان نظام در داخل و خارج از کشور است تا بتواند به این اهداف برسد.

کنار هم قرار دادن سلطنت‌طلب‌ها، تجزیه‌طلب‌ها، افراد جدا شده و بریده از نظام جمهوری اسلامی مانند مهاجرانی، سروش، کدیور، اشکوری‌ها و... بخشی از این پروژه به حساب می‌آید.

در واقع پذیرش شرایط عضویت در این شبکه‌ها، پذیرش همکاری با سرویس اطلاعاتی انگلیس(MI6) به شمار می‌رود.(3)

ناگفته نماند روند برنامه‌های این شبکه‌ها بویژه شبکه من و تو نیز در راستای این اهداف بوده و برنامه‌های این شبکه‌ها در همین راستا تهیه و برای فارسی‌زبان‌ها پخش می‌شود.

دولت انگلیس برای اینکه بتواند کسانی را که جذب کرده برای همیشه در سیستم خود نگه داشته و مانع از جدا شدن آنها شود، شرایطی را برای استخدام و عضویت در این شبکه‌ها (بی‌بی‌سی فارسی و شعبه فرهنگی آن یعنی من و تو) در نظر گرفته که افراد جذب شده در صورت پذیرش شرایط برای همیشه جیره‌خوار آنها بوده و به هیچ‌وجه امکان جدا شدن و مخالفتشان علیه سیاست‌ها و اهداف این سرویس را نداشته باشند زیرا انگلیس در صورت کمترین اعتراض و مخالفتی، آنها را بی‌آبرو کرده و شهره خاص و عام خواهد کرد. (4)

در واقع این یکی از شیوه‌های قدیمی روباه پیر است که همه پل‌ها را پشت سر عوامل و جیره‌خواران خود خراب می‌کند تا هیچ راه برگشتی برای آنها وجود نداشته باشد و برای همیشه جیره‌خوار آن باقی بمانند. یکی از این روش‌ها عضویت در گروه جوانان بدون مرز است. این گروه به رهبری رها اعتمادی از چند سال پیش با پشتیبانی همه‌جانبه و البته غیر‌علنی عوامل بی‌بی‌سی برای ضدیت با جمهوری اسلامی ایران راه‌اندازی شد. رها اعتمادی همه عناصر همسو با فرقه ضاله بهائیت و ضدجمهوری اسلامی ایران را شناسایی و هسته اولیه من و تو را با آنها شكل داد. (5)

شرایط عضویت و نحوه عملکرد گروه جوانان بدون مرز به گونه‌ای است که کسانی که عضو این گروه می‌شوند امکان جدا شدن از آن را نخواهند داشت و مجبورند تا ابد با دولت انگلیس همکاری داشته باشند.(6)

نمونه‌های آن پونه قدوسی، مجری برنامه نوبت شما در بی‌بی‌سی فارسی که چندی پیش به صورت کاملا هدفمند توسط رسانه‌های مختلف از رابطه جنسی‌اش با مدیریت شبکه و... پرده برداشته و مجبور به بازگشت به شبکه بی‌بی‌سی فارسی شد.(7)

همچنین جذب اشخاصی مانند زهرا امیرابراهیمی که کارنامه‌شان نزد مردم ایران کاملا مشخص است. (8)

مژگان انصاری نیز بعد از ورود به شبکه من و تو- 1 باید شرایط یادشده را می‌پذیرفت تا به صورت یک عضو رسمی به دیگران بپیوندد ولی اینگونه نشد و نپذیرفتن عضویت در این گروه‌ها و در نتیجه جدا شدن از شبکه موجب شد شایعه‌های مختلفی توسط مدیریت شبکه علیه آن پراکنده شود تا همه ضعف‌ها، کمبودها و مشکلات جدا شدن وی از شبکه را به مژگان نسبت دهند و اینگونه وانمود شود که علت جدایی مژگان انصاری از شبکه مشکلات مختلف وی و همچنین نداشتن کارایی لازم او بوده به همین دلیل مژگان توسط مدیریت شبکه اخراج شده است. پراکنده کردن شایعه علیه جداشدگان فقط برای مژگان اتفاق نیفتاد و مژگان انصاری نفر اول نبود؛ افراد زیادی قبل از مژگان بودند که بعد از چند ماه همکاری با این شبکه انگلیسی به دلایل مختلف که یک نمونه آن نپذیرفتن عضویت در گروه جوانان بدون مرز و... بود از شبکه رفتند. البته جداشدگان بعد از جدا شدن از شبکه یا هیچگاه درباره علل جدایی‌شان از شبکه‌های انگلیسی سخنی به میان نیاوردند و با وجود همه شایعه‌هایی که علیه آنها به وجود آمد ترجیح دادند ساکت بمانند یا اگر سخنی به میان آوردند بسیار سربسته و کنایه‌ای مطرح کردند تا به نوعی عامل بازدارنده‌ای باشد برای انتشار بیش از پیش شایعه‌ها درباره آنها. نمونه آن آزاده حسینی که از ابتدا در اتاق خبر شبکه من و تو- 1 مشغول به فعالیت بود بعد از جدایی از این شبکه انگلیسی تنها به گفتن یک نکته که شبکه من و تو توسط باندی که سیاست‌های پهلوی را به اجرا می‌گذارند اداره می‌شود، اکتفا کرد. (9)

شهیار قنبری نیز بعد از چندی همکاری با این شبکه انگلیسی از آنها جدا شد و در برنامه‌ای که در شبکه امید ایران با اجرای منصور سپهربند اجرا شد به این مهم اشاره کرد. البته اشاره‌های وی مانند دیگران کاملا سربسته و فهرست‌وار بود و نشان از ترس شهیار قنبری از سرویس‌های امنیتی انگلیس داشت؛ امری که توسط مجری شبکه امید ایران به شهریار تذکر داده شد.(10)

مدیران شبکه انگلیسی من و تو فکر این را نمی‌کردند پراکنده شدن این شایعه‌ها آنقدر برای مژگان انصاری سنگین تمام شده که موجب شود برخی اطلاعات را فاش کند.

آنها فکر می‌کردند جسارت مژگان از آزاده حسینی، آوا روحبخش و دیگر افرادی که به همین دلیل یا دلایل دیگر از شبکه جدا شده‌اند بیشتر نخواهد بود.

اما اینگونه نشد و مژگان برخلاف تصور آنها در فیس‌بوک شخصی خود- ولو به صورت سربسته و فهرست‌وار- پرده از این حقیقت (شبکه من و تو پوششی برای فعالیت‌های ضدایرانی دولتمردان انگلیس است) برداشت. البته جرات و جسارت مژگان فقط تا همین اندازه بود و ترس برخورد توسط سرویس اطلاعات انگلیس مانع از توضیح بیشتر مطالب شد. اما نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت است اوج ضعف و شکنندگی انگلیس است که مجبور است یاران خود را از چنین افرادی انتخاب کند و از طرفی تاب و تحمل جدا شدن اعضای خود را ندارد به گونه‌ای که برای برگرداندن یک عضو جدا شده یا پوشاندن نقاط ضعف خود به ابزار مختلف از قبیل شایعه‌پراکنی رو می‌آورد.

2- افشای برخی مسائل مانند گروه جوانان بدون مرز و.... توسط برخی جداشدگان شبکه (مژگان انصاری، آزاده حسینی و...) سناریویی است که سرویس اطلاعاتی انگلیس (MI6) طراحی کرده و هدف آن معطوف کردن ذهن مخاطبان به مسائل مطرح شده از قبیل گروه جوانان بدون مرز، تغییر اعتقادات، نوع پوشش، وابسته بودن به پهلوی و... است تا مخاطبان ذهنشان از دیگر مسائل منحرف شود.(11)

در واقع این یک شگرد قدیمی اطلاعاتی است که توسط سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای مختلف به اجرا درمی‌آید. آنها بعد از مدتی اخبار سوخته و از رده خارج شده را رسانه‌ای می‌کنند تا هم واکنش مخاطبان را نسبت به آن ببینند و هم افکار آنها را به خبرهای مورد نظر معطوف کرده و از پرداختن به دیگر مسائل بازدارند، به همین دلیل امکان دارد فاش شدن به اصطلاح برخی اطلاعات، هدفمند بوده و اهداف دیگری در پس پرده آن مخفی شده و در واقع ادامه سناریوی انگلیسی دولتمردان انگلیسی باشد. همان‌طور که می‌دانید مژگان انصاری علت افشای این مسائل را مطرح شدن برخی شایعه‌ها علیه خود عنوان کرد اما فقط به یک شایعه (اخراج) اکتفا کرد و از پرداختن به بقیه آنها خودداری کرد. این در حالی است که شایعه اخراج وی آنقدر آزاردهنده نیست که مژگان را وادار کند اطلاعاتی آن هم در این سطح را افشا کند که یقینا ممکن است موجب برخورد شدید سرویس اطلاعاتی و امنیتی انگلیس با وی شود.

مژگان انصاری از مسعود صدر، مهرداد پارسا و شهیار قنبری که سابقه سالیان سال مخالفت با جمهوری اسلامی را در کارنامه‌شان داشتند شجاع‌تر نیست. چگونه است که در بین همه جداشدگان از شبکه یک دختر 35 ساله شجاعت افشای اینگونه اطلاعات را پیدا می‌کند در حالی که دیگر افراد یا هیچگونه حرفی نزده، لب فروبسته‌اند یا به مسائل حاشیه‌ای مانند همکاری با خاندان پهلوی اشاره و اکتفا کرده‌اند.

چرا مژگان انصاری در همه این مدت ساکت بوده است؟

چرا بلافاصله بعد از افشای شرایط استخدام در شبکه من و تو و رسانه‌ای شدن همجنسباز بودن رها اعتمادی (بنی‌اعتماد)، تیام بصیر و امید خلیلی، مژگان انصاری یکباره تصمیم می‌گیرد به افشاگری علیه این شبکه دست بزند؟(12)

چرا مژگان سخنی از آوا روحبخش و آزاده حسینی و دلیل جدا شدن آنها از شبکه به میان نمی‌آورد؟

اگر قرار به افشاگری است چرا مژگان انصاری مسائل را به صورت فهرست‌وار بیان می‌کند و از توضیح دادن درباره آنها سر باز می‌زند؟

همه اینها این احتمال را در ذهن قوت می‌دهد که سرویس اطلاعاتی انگلیس(MI6) قصد دارد ذهن مخاطبان را به یکسری اخبار سوخته منعطف کند تا از دیگر اخبار و اتفاق‌ها دور شوند؛ اخبار و اتفاق‌هایی که این روزها گریبانگیر آنها شده است؛ اخباری مانند شکست پروژه انتقال مرجعیت اپوزیسیون از لس‌آنجلس (آمریکا) به لندن (انگلیس) و احیا کردن این اپوزیسیون از هم پاشیده. (13)

در همه این مدت سعی شد مخالفان نظام جمهوری اسلامی ایران از قدیم تا جدید از هنرمند گرفته تا شخصیت‌های سیاسی و حتی دینی در انگلیس جمع شده و با تشکیل جلسات مختلف یک اپوزیسیون واحد تشکیل شود. قرار بود هر شعبه‌ای از من و تو که تشکیل می‌شد به یکی از این افراد واگذار شده تا در قسمت‌های مختلف در فضای رسانه‌ای تجدیدقوا کرده و علیه حکومت جمهوری اسلامی فعالیت کنند اما این پروژه در همان ابتدا با مشکلات فراوان روبه‌رو‌ شد و نه‌تنها موجب یکپارچه شدن اپوزیسیون خارج‌نشین نشد که موجب شد فاصله شخصیت‌های مختلف این اپوزیسیون از هم پاشیده بیشتر و بیشتر شود. قرائنی مانند اختلاف بین فرح پهلوی و مدیریت شبکه بی‌بی‌سی فارسی (صادق صبا)، اختلاف بین علیرضا نوری‌زاده و مسعود بهنود، اکبر گنجی و عبدالکریم سروش، اختلاف بین کدیور و کیوان عباسی، اختلاف بین بیژن فرهودی (مجری سابق صدای آمریکا) و کیوان عباسی و... شاهد بر این مدعا بوده و این احتمال را در ذهن تقویت می‌کند. (14)

به همین دلیل احتمال دارد سرویس اطلاعاتی انگلیس برای سرپوش گذاشتن بر این فاجعه اقدام به پخش اینگونه اطلاعات کرده تا اذهان مخاطبان را به سمت آنها سوق داده و از جریان اصلی منحرف کند.

پی‌نوشت:

http://www.facebook.com/ansari.mojgan?ref=tn_tnmn

1- روزنامه کیهان، سه‌شنبه 20 اردیبهشت 1390، شماره 19922، صفحه 14 (بودجه 40 میلیون دلاری انگلیس و آمریكا برای 2 تلویزیون ماهواره‌ای زرد (خبر ویژه)

2- رجانیوز، پنجشنبه 24 فروردین 1391 (اعتقاد راسخ به فرقه ضاله بهائیت شرط استخدام در شبكه من و تو + سند)

3- سایت خبری شفاف به نقل از کیهان، کد خبر ۵۷۳۸۹ ، تاریخ انتشار ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹، ۱۱:۳۴ (روزنامه کیهان: نمایش فیلم‌های مهرجویی و تهمینه میلانی از شبکه من و تو با تعامل تهیه‌کننده صورت گرفت)

4- همان

5- خبرگزاری رجانیوز http://rajanews.com

اعتقاد راسخ به فرقه ضاله بهائیت شرط استخدام در شبكه من و تو + سند

6- وبلاگ امواج سیاه

(www.amvajesiah.blogfa.com) زندگینامه رها اعتمادی، مجری شبکه من و تو

7- سایت ظهور12(http://www.zohur12.ir) تجاوز جنسی مدیر بخش فارسی بی‌بی‌سی به پونه قدوسی، مجری بی‌بی‌سی، سایت جام‌نیوز

(http://jamnews.ir/) آشفتگی در بی‌بی‌سی، انتشار و حذف خبر تجاوز به پونه قدوسی در سایت رسمی بی‌بی‌سی + سند

8- سایت جام‌نیوز (http://jamnews.ir/) بی‌بی‌سی فارسی بازیگر جنجالی سریال «نرگس» را استخدام کرد + فیلم

9- خبرگزاری فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان (http://www.farsnews.com) افشاگری مجری من و تو

این شبکه وابسته به پهلوی است. خبرگزاری فارس: آزاده حسینی، مجری اتاق خبر شبکه من و تو درباره واقعیات این شبکه دست به افشاگری زد)

10- پایگاه اطلاع‌رسانی جام‌نیوز (http://jamnews.ir/) آغازی بر پایان شبکه من و تو)

11- روزنامه وطن‌امروز، شماره 882، تاریخ 13 اردیبهشت 1391، به قلم وحید اطلس (پشت پرده کانال بهائیت)

12- باشگاه خبرنگاران جوان، کد خبر۱۶۰۹۰، ۲۹ فروردین ۱۳۹۱ (مجری من و تو: ما عضو شبكه همجنسبازان لندن هستیم + اسناد)

13- روزنامه وطن‌امروز، شماره 882، تاریخ 13 اردیبهشت 1391، به قلم وحید اطلس (پشت پرده کانال بهائیت)

14- مشرق‌نیوز

(http://www.mashreghnews.ir) كلاهبرداری صادق صبا از بیوه شاه مخلوع

 

مرصاد به نقل از ندای انقلاب ، سایت ضد انقلاب "ملی مذهبی" در خبری منتشر کرد که مهدی کروبی یکی از سران فتنه 88 به صراحت اعلام داشته است که اجر مبارزه 88 از مقاومت قبل از انقلابم بیشتر است و احساس رضایت زیادی میکنم .
و شنیده شده است که دیدارهای رهبران جنبش سبز میرحسین موسوی و مهدی کروبی با خانواده هایشان مرتب تر شده اما تحت تدابیر بسیار شدید امنیتی برگزار می شود. در این دیدارها مکالمات بشدت کنترل و شنود میشود. خانواده ها نیز برای عدم انتقال حتی جمله ای کوتاه از مکالمات شدیدا تحت فشار هستند. اما گاه از محافلی غیر از خانواده ها نیز بخش هایی از این مکالمات به بیرون درز پیدا میکند!


نوشته شده در : سه شنبه 17 مرداد 1391  توسط : mah .    نظرات() .

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر