تبلیغات
9 دی، حماسه ملت ایران - .

امروز:

.aaaa11751.jpg - 40.73 Kbدر سلائق مختلف هرکس احساس توانایی می‌کند به میدان بیاید؛ کسانی که داوطلب انتخابات می‌شوند در محاسبات خود اشتباه نکنند و بدانند که عرصه مدیریت اجرایی یعنی چه.

حدیدنیوز، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در آستانه روز کارگر با هزاران نفر از کارگران سراسر کشور دیدار کردند. بخش‌های مهم سخنان ایشان به شرح ذیل است:

** حماسه سیاسی یعنی حضور آگاهانه مردم در صحنه مدیریت و سیاست کشور که نمونه بارز آن انتخابات است و توفیق الهی در وقت مقرر، با حضور و شرکت شوق آفرین مردم برگزار خواهد شد.

** دشمن در نقطه مقابل هدف حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، به دنبال ناامید کردن مردم در عرصه اقتصاد و کاهش انگیزه مردم از حضور در عرصه سیاست بویژه انتخابات است.

** ملت ایران در طول این سی و چند سال با وجود تمام دشمنی‌ها ایستاد و مسئولین نیز اگر یکجا از خود ایستادگی نشان دادند، به پشتوانه و پشتیبانی مردم بود؛ آفرین اول و تحسین بزرگ از آن مردم است.

** سیاست‌های اقتصادی باید بر مبنای اقتصاد مقاومتی باشد که اقتصاد با مقاوم بودن در ساخت درونی خود بتواند ایستادگی کند و با تغییرات در گوشه و کنار دنیا متلاطم نشود.

** رهبرانقلاب در تشریح ملاک‌های رئیس‌جمهور آینده: کسی باشد که به خداوند، انقلاب، قانون اساسی و مردم ایمان و اعتقاد داشته و دارای روحیه مقاوم درمقابل دشمنان باشد و زود نترسد و از میدان خارج نشود.

** ملت در خصوص افرادی که شورای نگهبان آنها را صالح تشخیص داد، با تحقیق، پرسش از انسان‌های مورد اعتماد و توجه به سوابق، شعارها و گفته‌ها، تصمیم خود را خواهند گرفت.

** روزمره فکرکردن و تغییردادن دائم سیاست‌ها، تکیه بر نظرات غیرکارشناسی و اعتماد به شیوه‌های تزریقی اقتصادهای تحمیلی شرق و غرب در همه بخش‌ها بخصوص مسائل اقتصادی، مضر است؛ ۳ اصل عزت، حکمت و مصلحت در اداره کشور و اقتصاد نیز نیاز است.

** این ملت اهداف و کارهای بزرگی دارد و کسی نمی‌تواند با زبان زور با او حرف بزند.

** در سلائق مختلف هرکس احساس توانایی می‌کند به میدان بیاید؛ کسانی که داوطلب انتخابات می‌شوند در محاسبات خود اشتباه نکنند و بدانند که عرصه مدیریت اجرایی یعنی چه.

** از توصیه‌های رهبری به دولت‌ها این بوده که وعده بی‌خود و بی‌مبنا ندهند و در باغ سبز بی‌منطق نیز باز نکنند بلکه با منطقی معقول و منطبق بر واقعیت حرکت را پیش ببرند.

** تهذیب اخلاقی و نپرداختن به حواشی مسائل لازمی است، این مسئله جزو توصیه‌های همیشگی رهبری به همه دولت‌ها بوده است.

** براساس تجربه سال‌های طولانی انقلاب، خداوند با فضل و هدایت خود این ملت را بر همه دشمنان غالب خواهد کرد و هرکس با این ملت و انگیزه ایمانی او دربیفتد، قطعا برخواهد افتاد.

** بنده از دولت‌ها و روسای جمهور در سال‌های متمادی حمایت کرده و از انها در موارد زیاد و متعدد توضیح نیز خواسته‌ام، تاکید بر این بوده که دولت‌ها برای مردم ایجاد هزینه و مشکل و نگرانی و دغدغه آفرینی نکنند.

** ملت و مسئولان اول باید ضعفها را بشناسند و بعد آنها را برطرف کنند/در همه برنامه ریزی ها باید زندگی و معیشت طبقات ضعیف مورد توجه قرار گیرد/از همه مردم ایران درخواست میکنم بروید به سمت مصرف تولیدات داخلی.

 


تاب «آسان‌ترین شیوه محاسبه خمس» به قلم عباس ظهیری از سوی حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت به بازار آمد.

ایسناIMAGE634819526002187500_resize.jpg، آسان‌ترین شیوه محاسبه خمس عنوان کتابی در قطع جیبی است که مطابق با فتاوای آیات عظام امام راحل، اراکی، بهجت، تبریزی، خویی، خامنه‌ای، زنجانی، سیستانی، صافی، فاضل، گلپایگانی، مکارم، وحید خراسانی و نوری همدانی تنظیم شده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی بعثه مقام معظم رهبری درباره این کتاب نوشته است: تخمیس اموال در فقه شیعه از فرائض و واجبات مالی است و در اهمیت آن همین مقدار بس که در فرهنگ غنی دین شناسان راستین عترت نبوی صلوات الله علیهم اجمعین، به عنوان وسیله تطهیر اموال و پالایش نفس و جان مطرح شده است. در اهمیت وجوب تخمیس از اموال از نگاه فقهی این دو مسأله قبل از هر چیز جلب توجه می‌کند که به اتفاق فقها و مراجع تقلید، تصرف در مالی که متعلق خمس است، هرچند با قصد دادن خمس، جایز نیست مگر به اذن حاکم شرع و همچنین مکلف شرعا نمی‌تواند بدون مراجعه به مرجع خود، خمس را به ذمه بگیرد و خود را بدهکار اهل خمس بداند و در آن تصرف کند.

این کتاب که تعیین مبدأ سال خمسی، لیست اموال پانزده‌گانه مکلف، مؤونه زندگی و حکم خمس آن و شیوه تخمیس اموال کسی که تاکنون سال خمسی نداشته است، چهار فصل آن را تشکیل می‌دهند، بر آن شده است تا آسان‌ترین شیوه محاسبه خمس اموال را در راستای مسائل مورد ابتلاء با رعایت دقائق و ظرائف فتوائی براساس فتوای مراجع مشهور ارائه دهد.

در فصل دوم این کتاب از ارث، هدیه و بخشش، سرمایه، درآمد کسب و کار مصرف شده، درآمد کسب و کار پس‌انداز شده، قرض و وام مصرف شده، قرض و وام پس‌انداز شده، قرض و طلب، مهریه، دیه، صدقات و وجوه شرعیه، حقوق بازنشستگی، حق بیمه، باقی‌مانده آذوقه در آخر سال خمسی و مال حلال مخلوط به حرام به عنوان اموال پانزده‌گانه مکلف نام برده شده است.

در بخش خمس مال حلال مخلوط به حرام آمده است: «مال حرامی که مخلوط به حلال شده از چند صورت برخوردار است، نخست این‌که هم مقدار حرام برای شخص معلوم است و هم صاحب آن در این صورت به اتفاق فقها، بر او واجب است همان مقدار معلوم را به صاحبش بدهد».

این نوشتار با اشاره به صورت دوم می‌افزاید: «این است که مقدار مال حرام را می‌داند، ولی صاحب آن را نمی‌شناسد در این صورت به نظر همه مراجع به جز آیت‌الله زنجانی، حکم مجهول المالک را دارد که باید آن مقدار را به نیت صاحبش صدقه بدهد و احتیاط واجب آن است که از حاکم شرع هم اذن بگیرد».

صورت سوم و چهارم هم چنین بیان شده است که مقدار حرام را نمی‌داند ولی صاحبش را می‌شناسد مثل این‌که از شخصی به طور مکرر ربا گرفته اکنون خود شخص را می‌شناسد، ولی مقدار رباهایی را که از او گرفته دقیقا نمی‌داند و یا نه مقدار حرام را می‌داند و نه مالک آن را می‌شناسد…»

کتاب «آسان‌ترین شیوه محاسبه خمس» به قلم عباس ظهیری در قطع جیبی، ۹۰ صفحه، شمارگان ۵۰۰۰ نسخه و به قیمت ششصد و پنجاه تومان به تازگی از سوی مؤسسه فرهنگی هنری مشعر منتشر شده است.

 

 


دیده‌بان: پس از انشعاب صورت‌گرفته در بین سلطنت‌طلبان مقیم استکهلم طیفی که به اتهام همکاری با جمهوری اسلامی اخراج شده بودند اقدام به راه‌اندازی باند دیگری با عنوان میهن‌سالاری کرده‌اند. پشتیبانی مالی این طیف را فردی با عنوان امید عطایی‌فر انجام می‌دهد.

به گزارش موسسه راهبردی دیده‌بان، پس از بروز اختلاف‌های شدید و اتهام‌زنی اعضای باند رستاخیز نوین به یکدیگر که از ویژگی‌های باندهای طرفدار پادشاهی‌ست، برخی از اعضای این گروهک که اخیراً به اتهام همکاری با جمهوری اسلامی از این به اصطلاح حزب اخراج شده‌اند با دستپاچگی مثال‌زدنی درصدد برآمدند تا با سرپوش گذاشتن بر افتضاح بوجود آمده باند جدیدی را معرفی نمایند تا بدین وسیله همه چیز را طبیعی جلوه دهند و از آبروریزی بیشتر جلوگیری نمایند.

در همین راستا جدا‌شده‌ها که افسار خود را به یک بیمار روانی که در تیمارستان بستری است سپرده‌اند اقدام به راه‌اندازی باند جدیدی با عنوان "میهن‌سالاری" کرده‌‌اند. از آنجا که پادوهای ربع‌پهلوی در اروپای گرفتار در بحران اقتصادی آهی در بساط ندارند به فکر اسپانسر مالی افتاده‌اند، لذا دست به دامن فردی با عنوان "امید عطایی‌فر" شده‌اند تا مزد مزدوری‌های آنان را بپردازد. حمید وحدتی نیز که بین این دو باند، دو دل گشته که به کدام سمت گرایش پیدا کند در انتها حمایت مالی خود را به سمت میهن‌سالاری برده است.

میهن سالاری

اعضای باند میهن سالاری که تعدادشان به انگشتان دو دست هم نمی‌رسد

جالب این‌که باند رستاخیز نوین پیش از انشعاب در تجمعاتی که پیش از این علیه نظام اسلامی تدارک دیده بود علی‌رغم تبلیغات شبانه‌روزی و صرف هزینه‌های هنگفت نتوانسته بود به جز تعدادی پادوی تکراری کسی را در حمایت از ربع‌پهلوی گرد هم جمع کند. این همه در حالی بود که استکهلم از نگاه سلطنت‌طلبان ورشکسته قلب تپنده! جریان‌های پادشاهی‌ست.

بر پایه این خبر عطایی‌فر نیز برای تحریک باند میهن‌سالاری با توجه به توانایی مالی‌یی که دارد و همچنین ارتباطاتی که با دوستان خود در اسرائیل دارد وعده داده که در صورت برگزاری چند تجمع پر تعداد علیه جمهوری اسلامی به عنوان خسته نباشید پاداش مالی و یک سفر به اسرائیل ترتیب دهد.

خاطر نشان می‌شود که «فرشاد ورهرام» با نام مستعار "یواکیم" چندی پیش طی سفری به استکهلم از نفوذ عوامل جمهوری اسلامی در بین سلطنت‌طلبان مقیم سوئد گلایه کرده بود که این اقدام وی باعث انشعاب در بین پادوهای ربع‌پهلوی شد به طرزی که هر کدام دیگری را به نفوذی بودن متهم می‌کردند و جالب آن‌جا بود که انگشت اتهام از همه بیشتر به سمت «ا.د» نشانه می‌رفت.

 

 


کشورهای عربستان، قطر و امارات قصد دارند از طرح آمریکا و انگلیس برای پشتیبانی از مخالفان جمهوری اسلامی ایران در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال 1392 حمایت کنند.

موسسه راهبردی دیده‌بان: عربستان با اعلام خبر حمایت عربستان، قطر و امارات از طرح سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس، اعلام کرد که این حمایت به صورت مالی بوده و برای سال 2013 مبلغ 45میلیون دلار می باشد.

بر پایه این خبر بخشی از این کمک مالی به سازمان منافقین اختصاص خواهد یافت و این گروهک تروریستی وظیفه دارد که در صورت ایجاد شلوغی در ایران، همانند سال 88 با اقدامات تخریبی و تروریستی فضای کشور را ملتهب نموده و باعث رادیکالیزه شدن اعتراضات و همچنین حرکت اغتشاش به سمت اقدامات مسلحانه و خشونت بار شود.

انتخاب سازمان منافقین برای انجام این ماموریت بعد از حضور افسران اطلاعاتی دستگاه‌های جاسوسی آمریکا، انگلیس و فرانسه در کنفرانس پاریس در 14 فوریه 2012 صورت گرفت.

ماموریت اعضای منافقین در اتاق طراحی عملیات دو کشور آمریکا و انگلیس و با حضور نمایندگانی از این گروهک تدوین شده و طی آن منافقین مامور به انجام سلسله اقدامات و فعالیت هایی شدند که ثبات ایران را برهم بزند. این گروه همچنین موظف شده که تظاهرات و اعتراض هایی را با عناوین مختلف سازماندهی نموده و در نتیجه درگیری هایی بین طرفداران این نامزدها در تهران و سایر استان ها ایجاد نمایند.

همچنین سایت «النهرین نت» نیز در گزارشی با اشاره به استفاده دوباره از رمز تقلب در انتخابات 92 همانند انتخابات ریاست جمهوری 88 نوشت: رسانه‌های غربی و فارسی زبان همانند بی‌بی‌سی و صدای آمریکا و همچنین شبکه‌های عربی وابسته به دستگاه اطلاعاتی عربستان و قطر از جمله شبکه های العربیه و الجزیره و الشرقیه نیز ماموریت یافتند تا هجمه گسترده رسانه‌ای علیه نظام ایران راه‌اندازی کنند و احساسات منفی به مردم ایران در قبال این انتخابات تزریق کنند.

گفتنی است دستگاه‌های اطلاعاتی غربی همچنین از کشورهای عربستان و قطر و امارات خواسته‌اند که در حین انجام این پروژه با رعایت پوشش‌های اطلاعاتی از برهم خوردن روابط خود با ایران جداً پرهیز نمایند. زیرا آشکار شدن حمایت این کشورها از مخالفان ایران خصوصاً سازمان مجاهدین خلق نه تنها موجب تیرگی در روابط با نظام ایران می‌شود، بلکه سبب رویگرداندن مردم ایران از تبلیغات و فضاسازی‌های رسانه‌ای آنها نیز می‌گردد.


«صحنه برایn00019539-b.jpg - 31.31 Kb برگزاری انتخابات دلخواه حكومت آماده است. اپوزیسیون حتی یك سانتی متر هم جلو نیامده و با كاهلی 4 سال را تلف كرد. دستگاه اطلاعاتی رژیم در میان ما نفوذ كرده است».

به گزارش آکام نیوز،این جملات بخشی از نوشته یكی از مخالفان فراری به نام اسماعیل نوری علاء است. مدیر سایت سكولاریسم نو در این مطلب تصریح می كند: باور كنید كه من در عمر هفتاد ساله خود، هیچ مهلتی را همچون این چهار ساله «هدر رفته» ندیده ام و بابت این اتلاف وقت كاهلانه هیچگاه چنین غمزده نبوده ام. هر چه به خرداد ماه سال كنونی نزدیك می شویم بیشتر از خود می پرسم كه چرا نشد؟ چه كس مقصر بود؟ چه كاری می توانستیم بكنیم كه نكردیم؟

وی با بیان اینكه «حریف خوب دست ما را خوانده بود» می افزاید: مگر دستگاه امنیتی و اطلاعاتی همین رژیم نبود كه در هر گوشه ای نفوذ كرد، در داخل قهرمان ساخت و به خارج تحویل داد، هدایت كار اتحاد اپوزیسیون را خود برعهده گرفت، مبارزان را در درگیری های لفظی و فكری خرده پا گرفتار كرد. آری، او بود كه مردگان پنجاه ساله مان را زنده كرد و دعواهایشان را به اختلافات امروز ما مبدل ساخت.

این سلطنت طلب فراری خاطرنشان می كند: این گونه است كه اكنون، در پایان آن مهلت چهار ساله برای تجمع سكولار دموكرات ها در زیر پرچمی واحد، و كوشش برای برپا داشتن یك آلترناتیو قابل اعتماد، در جغرافیای گسترده اپوزیسیون تنها چادرهای ژنده و پاره پوره گروه هایی سیاسی به چشم می خورند. اكنون انتخابات 92 هم دیگر چندان دور نیست و اپوزیسیون حكومت اسلامی، متاسفانه، یك سانتی متر هم از آنجا كه چهار سال پیش بود به جلو نخزیده است. صحنه همچنان برای جولان حكومت و برگزاری انتخاباتی به دلخواهش آماده است بی آنكه عاملی با نام اپوزیسیون بتواند در آن تاثیری بگذارد.

نوری علاء تاكید می كند: باری می خواهم بگویم كه دیگر مرا امیدی به دوران پیش از برگزاری انتخابات نیست. حتی فكر می كنم دست زدن به ایجاد نهادهای آبكی اپوزیسیون در فاصله امروز و انتخابات تنها به ناامید كردن هرچه بیشتر تمام می شود. نهادهای ائتلافی بی رمق و فرمایشی كه نیامده رهسپار شكست و فراموشی می شوند، كاركردی اگر داشته باشند صرفا ندا دادن است كه «امیدتان را به ما نبندید، از این امامزاده معجزی بر نمی خیزد». و آیا یكی از كاركردهای عوامل نفوذی رژیم در اپوزیسیون در راستای همین مقصود نبوده است؟

وی سپس خواستار بازنشسته كردن بسیاری از سران اپوزیسیون شده و می نویسد: اما آیا می توان گفت كه مهلت چهار ساله دیگری در راه است؟ می دانم كه خیلی ها باید خود را برای بازنشسته شدن در فردای انتخابات ایران آماده كنند؛ چرا كه با این انتخابات «تاریخ مصرف» آنها و تئوری های ورشكسته ای همچون «وادار كردن رژیم به انجام انتخابات آزاد» نیز به سر خواهد آمد.

وی در پایان تصریح می كند: داستان شكست ما درس های مهمی را با خود دارد. ما در آزمایش تاریخ رفوزه شدیم.


نوشته شده در : شنبه 7 اردیبهشت 1392  توسط : mah .    نظرات() .

richardsgdswkubhav.jimdo.com
سه شنبه 24 مرداد 1396 09:45 ق.ظ
I like what you guys are up too. This type of clever work and exposure!
Keep up the amazing works guys I've added you guys
to our blogroll.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر