تبلیغات
9 دی، حماسه ملت ایران - .

امروز:

.

صورت به نظر می‌رسد که این سفر، تنها یک مسافرت تفریحی خشک و خالی نبوده و دارای بسیاری از سوغاتی‌های رنگ و وارنگ است. حال اینکه همسر محمد نوری‌زاد از ایران و از طرف چه کسانی، چه پیام‌هایی را به چه کسانی داده و از امریکا، و از طرف کدام افراد برای کدامیک از شخصیت‌های اپوزوسیون داخلی پیغام آورده است جای تأمل فراوان دارد.
گروه سیاسی ـ همسر محمد نوری زاد چند روزی‌ست که از سفر امریکا برگشته است. اگر نگاهی از سر ساده‌انگاری به این سفر داشته باشیم، پیش خودمان بگوییم که: خوب، یک خانم مدتی پیش به مسافرت رفته و حالا هم برگشته است. شاید تنها چیزی که این ساده‌انگاری را اندکی بهم بزند این است که این خانم، همسر کسی‌ست که در ماجراهای سال 88، تغییر موضع 180 درجه‌ای داده و از یک "پیرو مولی و ولی" به یک "شورشی" تبدیل شده است. اما این همه‌ی ماجرا نیست...
 

به گزارش بولتن نیوز، چند نکته در این وسط وجود دارد که باعث می‌شود تا این رفت و آمد را خیلی هم عادی تصور نکنیم. اولین نکته‌ی این سفر، کشوری‌ست که همسر محمد نوری‌زاد به آن رفته است. "امریکا" به عنوان مرکز فرماندهی دشمنان جمهوری اسلامی ایران و ملجأ و پناهگاه بسیاری از اپوزوسیون، مقصد سفر ایشان بوده است. مکانی که پتانسیل ایجاد و انتقال بسیاری از سیاست‌های براندازانه را دارد. و از کسانی که پرونده‌ی پر رنگی در این‌باره دارند، دور از انتظار نیست که سوغات فرنگ‌شان از این جنس باشد.

نکته‌ی بعدی این سفر، در زمان رفتن و بازگشت همسر نوری‌زاد است. بازه‌ی زمانی که گویا با مواضع اخیر وی ارتباط بسیاری دارد. تنها کافی‌ست سری به صفحه‌ی فس‌بوک محمد نوری‌زاد بزنید تا ببینید در زمانی که همسر وی به سفر امریکا می‌رود، وی چه چیزهایی می‌گفته و وقتی از این سفر برمی‌گردد، گفته‌های نوری‌زاد چیست.

اما چیزهای دیگری هم وجود دارد که این سفر را از حالت عادی خارج می‌کند. به طور مثال کافی‌ست یکی پیدا شود و از جناب نوری‌زاد یا همسر ایشان بپرسد که الان، آقا ابوذر پسر ایشان در کجای این عالم خاکی قرار دارند و یا داماد ایشان کجا هستند و به چه کاری مشغول هستند؟ و یا اینکه از مسافر مذکور پرسیده شود که کانال‌های مسافرتی ایشان چه بوده و از کجاها به امریکا رفته است؟

همان‌طور که خود نوری‌زاد هم در آخرین پست صفحه‌ی فیس‌بوکش نوشته است، پاسپورت و لپ‌تاپ همسر وی توسط مأمورین امنیتی ضبط شده است. هرچند ایشان مثل همیشه شروع به "ننه من غریبم" بازی کرده و از این مسئله به عنوان یکی دیگر از دلایل دخالت‌های مأمورین اطلاعاتی و امنیتی کشور در امور شخصی مردم یاد کرده است، اما ای‌کاش کسی بود تا از آقای نوری‌زاد می‌پرسید که چرا برادران نهادهای امنیتی کشور، در بین هزاران مسافر خارجی کشور، تنها و تنها به همسر ایشان مشکوک شده و تقاضای بعضی از وسایل مسئله‌دار وی را می‌کنند؟

در هر صورت به نظر می‌رسد که این سفر، تنها یک مسافرت تفریحی خشک و خالی نبوده و دارای بسیاری از سوغاتی‌های رنگ و وارنگ است. حال اینکه همسر محمد نوری‌زاد از ایران و از طرف چه کسانی، چه پیام‌هایی را به چه کسانی داده و از امریکا، و از طرف کدام افراد برای کدامیک از شخصیت‌های اپوزوسیون داخلی پیغام آورده است جای تأمل فراوان دارد. البته دور نیست زمانی که این سوالات و ابهامات، جواب‌های خود را پیدا خواهد کرد و پرده‌ی دیگری از ماهیت مشخص این افراد کنار خواهد رفت.

 


مراسم سالروز بمباران شیمیایی روستای «زرده» شهرستان دالاهو استان کرمانشاه، 31 تیر ماه با حضور جمعی از مسئولین کشوری و استانی برگزار می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران کرمانشاه

شیرمحمد کرمی گفت : روستای زرده 31 تیر 1367 و درست در روز عید قربان بمباران شیمیایی شد و بر اثر این فاجعه 275 نفر از اهالی روستا شهید و بیش از هزار نفر مصدوم شیمیایی شدند

وی با بیان اینکه متاسفانه با گذشت سالها هنوز تعداد زیادی از مصدومین شیمیایی درصد جانبازی نگرفته اند،افزود : از مسئولین انتظار داریم به این موضوع رسیدگی ویژه کنند.

کرمی با اشاره به افزایش آمار سرطان خون، سرطان ریه و دیگر بیماریها در بین اهالی روستا پس ازاین واقعه،  عنوان کرد  : مردم روستا امروز با مشکلات جسمی و روحی بسیاری مواجه اند و می طلبد مسئولین به این مردم رسیدگی کنند.

وی با اشاره به برگزاری مراسم سالروز بمباران شیمیایی زرده در روز 31 تیرماه، گفت: قرار است در این مراسم نمایندگانی از دفتر مقام معظم رهبری، استاندار و مسئولین استان و شهرستان حضور داشته باشند.

کرمی افزود : این مراسم صبح روز دوشنبه 31 تیر در مدرسه شهید مرادی روستای زرده برگزار می شود و امیدواریم با برگزاری این مراسم بتوانیم صدای مظلومیت زرده را به گوش مسئولین برسانیم.

بهتر بود بجای حذف همه‌ی آثار و شواهد موجود در خصوص محسن مخملباف٬ همه‌ی شخصیت او را در غرفه‌ی موزه‌ی سینما جمع‌آوری می‌کردیم و در کنار نشان دادن آثار انقلابی وی٬ حال و روز اخیر وی را نیز در معرض دید مخاطبان می‌گذاشتیم.
گروه فرهنگی ـ سیدمجتبی نعیمی: همان‌طور که در اخبار چند روز گذشته آمد٬ محسن مخملباف که روزی به عنوان یک‌ سینماگر انقلابی شناخته می‌شد٬ این روزها آچنان دچار تغییر دیدگاه شده است که دست به تعریف از دین بهائیت زده و از آن فراتر٬ به اسرائیل سفر کرده و نسبت به ایشان عرض ارادت داشته است.

به گزارش بولتن نیوز، هرچند پس از ماجراهای فتنه‌ی ۸۸ چهره‌ی اصلی مخملباف برملا شد و همراهی افراطی و رادیکال وی با جنبش سبز٬ هویت او را مشخص ساخت٬ اما تا قبل از سفر وی به اسرائیل واکنش خاصی از سوی مسئولین فرهنگی و سینمایی کشور در این خصوص دیده نشد. تا اینکه به تازگی و به دستور رئیس سازمان سینمایی کشور٬ قرار شد تا کلیه‌ی آثار و شواهد مربوط به مخملباف از موزه‌ی سینما حذف شود.

هرچند این اقدام سازمان سینمایی نشان دهنده‌ی حساسیت ایشان نسبت به خط قرمزهای جمهوری اسلامی‌ست و قابل تقدیر٬ اما به نظر می‌رسد شکل این اقدام می‌توانست بهتر از این‌ها باشد.‌ به نحوی که بجای حذف قسمتی از تاریخچه‌ی عبرت آمیز سینما٬ آنرا به نمایش دیگران می‌گذاشتیم.

به عبارت دیگر٬ یکی از رسم‌های ناپسند موجود در بسیاری از نهادهای فرهنگی و رسانه‌ای کشور - از رسانه‌ی ملی گرفته تا آموزش و پرورش - این است که همواره سعی می‌کنند تا نگاه پاستوریزه‌ای به افراد و تغییر شخصیت‌شان داشته باشند و در صورت بروز انحراف در گفتار و رفتار آنها٬ کلا ایشان را بایکوت کرده و از دسترس خارج ‌سازند.

مهمترین تأثیر اینگونه عملکردها آن است که جامعه و مخاطبان نهادهای فرهنگی و رسانه‌ای در یک فضای ایزوله پرورش یافته‌ و با هیچ نوع کژی و انحرافی آشنا نیستند. فضایی که با عالم واقع در تضاد بوده و زمانی که مخاطبان مذکور٬ با انحرافات افراد و شخصیت‌های برجسته در زندگی روزمره روبه‌رو می‌شوند٬ توانایی تحلیل آنرا نداشته و به راحتی در دام فتنه‌های گوناگون می‌افتند.

در حالی که اگر همه‌ی شخصیت یک فرد با تمامی فراز و فرودهای آنرا در معرض دید جامعه بگذاریم٬ و البته در کنارش به روشنگری‌های مورد نیاز و تربیت دینی بپردازیم - تربیتی که در آن، چنین تغییر رویکردهایی قابل تحلیل و هضم بوده و انسان را از ابتلاء به انحرافات مصون می‌دارد - دغدغه‌ای در مورد تأثیرات مخرب افراد منحرف شده نخواهیم داشت.

بر همین اساس٬ به نظر می‌رسد، بهتر بود بجای حذف همه‌ی آثار و شواهد موجود در خصوص محسن مخملباف٬ همه‌ی شخصیت او را در غرفه‌ی موزه‌ی سینما جمع‌آوری می‌کردیم و در کنار نشان دادن آثار انقلابی وی٬ حال و روز اخیر وی را نیز در معرض دید مخاطبان می‌گذاشتیم. تا مخاطب متوجه شود که ممکن است یک نفر٬ روزی همراه انقلاب اسلامی باشد و روز دیگر٬ در تضاد با آن. و اینکه این افراد نیستند که اصالت داشته و همراهی یا عدم همراهی آنها با مجموعه‌ای از ارزش‌ها٬ باعث صحت و سقم آن ارزش‌ها باشد. بلکه میزان همراهی ما با این ارزش‌هاست که درجه‌ی اعتبار ما را نشان می‌دهد و به قول امام خمینی (ره) ملاک٬ حال فعلی افراد است.

امیدواریم مسئولین سینمایی کشور در تصمیم خود تجدید نظر کنند و بجای نابود کردن قسمت‌های عبرت آمیز تاریخچه‌ی سینمای ایران٬ مانند تغییر موضع محسن مخملباف که درس‌های زیادی به همراه دارد٬ کاری کنند تا دیروز و امروز وی و علت این چرخش بزرگ در معرض دید همگان قرار بگیرد تا نظر انداختن به آنها٬ باعث عبرت همگان شود. عبرتی که به همه‌ی ما می‌گوید اگر انقلابی‌ترین فرد روی زمین هم باشی٬ باز از خطر انحراف مصون نیستی. پس باید غرورها را کنار گذاشت و خودسازی اخلاقی و اعتقادی را رها نکرد.

 

هنگام گناه کردن بترسید، شاید این گناهی که می‌کنید همان گناهی باشد که خدا فرموده است که اگر بنده من انجام دهد من او را نمی‌بخشم

حجت‌الاسلام پناهیان با اشاره به اینکه اسلام بر همه ابعاد زندگی انسان مانند نوع غذا و لباس توجه کرده است، می‌گوید: پیامبر مهربانی ایرانیان را متأثر از نوع تغذیه‌شان می‌داند.
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران به نقل از فارس، «حجت‌الاسلام پناهیان» در سلسله مراسم «یک شب نورانی در نمایشگاه قرآنی» که شب گذشته 25 تیرماه در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار شد، با اشاره به اهمیت آداب و فرهنگ بومی، گفت: توجه به آداب قومی دستوری دینی است، چرا که اسلام برای ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی توصیه‌هایی دارد که یکی از این‌ها رعایت فرهنگ جوامع و منطبق شدن با موقعیت جغرافیایی است.

وی با بیان اینکه قدیمی یا جدید لباس پوشیدن همیشه برابر با اسلامی بودن نیست، تصریح کرد: امیرالمؤمنین(ع) در سومین وصفی که برای افراد پرهیزگار برشمرد نوع لباس بود، بنابراین افراد باید بر اساس خانواده و فرهنگ جامعه خود لباس بپوشد.

تغذیه در شکل‌گیری شخصیت و رفتار مؤثر است

حجت‌الاسلام پناهیان با اشاره به اهمیت نوع خوراک در شکل‌گیری شخصیت و رفتار جوامع افزود: امام‌صادق(ع) فرمودند: «در سفره‌ای که سبزی نباشد من نمی‌نشینم» این یک توصیه کلی است، اما غذاها به مقتضای موقعیت جغرافیایی متفاوت است به همین دلیل است که پیامبر(ص) مطالبی درباره ساختار ژنتیکی ایرانیان سخنانی فرمودند، ایشان در روایاتی آورده‌اند که ایرانیان بیشتر گوشت گوسفند استفاده می‌کنند که خوب است، چرا که هر کس گوشت گوسفند استفاده کند مهربانی به او منتقل می‌شود.

وی گفت: مصرف غذاها بر فرهنگ‌سازی مؤثر است، شاید یکی از حکمت‌های حرام شدن گوشت خوک نیز این باشد که صفات ژنتیکی خوک از جمله بی‌غیرتی به انسان منتقل می‌شود.

حجت‌الاسلام پناهیان با اشاره به سبک زندگی اسلامی و ایرانی و توجه به ایرانی بودن آن، اظهار داشت: وقتی از سبک زندگی اسلامی و ایرانی سخن به میان می‌آوریم، این بخش ایرانی بودن به اقتضای زندگی قومی ما بر می‌گردد.

با افراد بر اساس شأن و جایگاه آن‌ها برخورد کنید

وی با اشاره به تفاوت‌های خلقت در مرد و زن اظهار داشت: اسلام می‌گوید که برخی مقتضیات قومی و منطقه‌ای را باید رعایت کنید، بنابراین وقتی از ایرانی بودن سبک زندگی حرف می‌زنیم قصد جذب کردن افرادی که تصور ایرانی‌گرایی را بر اسلامی‌گرایی ترجیح می‌دهند، نیست.

حجت‌الاسلام پناهیان به صحبت‌های شب گذشته و اهمیت ادب اشاره کرد و گفت: یکی از ارکان عقل، ادب است، ادب باعث رشد و پیشرفت جوامع می‌شود، به همین دلیل است که توصیه شده که با افراد بر اساس شأن و مقام آن‌ها برخورد کنید.

بزرگان یک قوم ستون جامعه هستند

وی با بیان اینکه بزرگان یک قوم ارکان و ستون جامعه هستند و اگر به آن‌ها آسیبی برسد، جامعه در خطر است، خاطرنشان کرد: از گل‌آقا پرسیدند "چرا کاریکاتور اشخاص روحانی را نمی‌کشی؟" و گل‌آقا جواب داد "من هر جا وارد می‌شوم می‌گویند «آقا آمد»، به همین دلیل آقای فرهنگ خودم را کاریکاتور نمی‌کنم"؛ این رفتاری اسلامی و متناقض با فرهنگ غرب است، چرا که در فرهنگ غرب برای متلاشی کردن جامعه هر موجود مقدسی را به ابتذال می‌کشند.

 حجت‌الاسلام پناهیان با اشاره به اینکه حکم بی‌احترامی به پیامبر(ص) اعدام است، افزود: قرآن تنها یک جا به مؤمنان می‌فرماید «لایعقلون»، و آن هم در جایی است که به پیامبر اکرم(ص) بی‌احترامی می‌شود، و این بی‌ادبی بلند صدا زدن حضرت رسول (ص) است؛ در این صورت تمام اعمال گذشته انسان صفر شده و مثل مسلمان مؤمنی که مرتد شده است، با وی رفتار می‌شود.

عالی‌ترین نوع تقوا، تقوای عقل است

وی با بیان اینکه رعایت ادب ناشی از تقوای قلب افراد و عالی‌ترین نوع تقوا، تقوای عقل است، گفت: در سوره مبارکه «حجرات» به ادب توجه خاصی شده است، به ویژه ادب در مقابل اولیای الهی و در روایتی از امام باقر(ع) نیز داریم که "خدا سه چیز را در سه جا پنهان کرده است، رضایت خود را در طاعات، غضب خود را در معصیت، اولیای خود را در میان خلایق"؛ بنابراین هیچ کار خوبی را از دست ندهید، چرا که ممکن است همان کار، خواسته خداوند بوده و با انجام آن درهای دیگری به رویتان گشوده شود.

حجت‌الاسلام پناهیان ادامه داد: هنگام گناه کردن بترسید، شاید این گناهی که می‌کنید همان گناهی باشد که خدا فرموده است که اگر بنده من انجام دهد من او را نمی‌بخشم؛ همچنین به هیچ کس بی‌احترامی نکنید، مبادا یکی از این افراد ولی خدا باشند و غضب الهی بر شما نازل شود.

وی با بیان اینکه در خانواده احترام به یکدیگر را فراموش نکنید، تصریح کرد: برای نهادینه کردن ادب در جامعه، باید ادب به بزرگترها را نهادینه کرد، چرا که ادب به بزرگتر محور توسعه است.

 

 

رسانه ی آمریکایی رادیوفردا پس از آنکه چندی پیش سازمان تروریستی منافقین را یک گروه دموکرات و مردم سالار معرفی کرده بود ، اخیرا در مصاحبه با سخنگوی این سازمان تروریستی ، اتهامات جدیدی را علیه برنامه اتمی کشورمان وارد ساخته است و نظام را به ساخت بمب اتم متهم کرده است .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، شاید از ابتدای امر هم معلوم بود که هدف کاخ سفید از خارج کردن سازمان منافقین از لیست گروه های تروریستی چیست و چه معامله ای و یا در واقع چه پشت پرده ای در روابط بین طرفین وجود دارد .
به طوریکه برای خیلی ها علامت سوال بود که با وجود اینکه سازمان منافقین بین مردم ایران گروهکی منفور و مطرود است چرا آمریکا چنین حرکتی کرده است و اینگونه خود را در مقابل مردم ایران قرار می دهد ؟
اما با اتفاقات روز های اخیر و اتهامات جدیدی که سازمان منافقین علیه برنامه ی اتمی کشورمان وارد ساخت و البته با استقبال سریع و گسترده ی رسانه های آمریکایی ( همچون رادیوفردا ) مواجه شده است بهتر می توان این مسئله را تحلیل کرد .
البته ادعاهای سازمان منافقین و به دنبال آن عملیات روانی ماشین رسانه ای دشمن ، پیش در آمدی است بر مواضع کاخ سفید و این یک سیر همیشگی داشته است که ابتدا رسانه ها یک جنگ روانی را شروع می کنند و زمینه های افکار عمومی را برای اقدامات و ادعاهای کاخ سفید و سایر دشمنان فراهم می اورند .
لذا خارج کردن سازمان منافقین از لیست گروه های تروریستی همان گونه که رادیوفردا قبلا هم گفته بود با هدف بازی دادن به این سازمان در امور ایران است . به تعبیری کاخ سفید به این نتیجه رسیده که برای پیشبرد برخی از امور خود در داخل ایران نیاز به سازمان منافقی دارد .
حال این امور می تواند خرابکاری و رفتار های تروریستی باشد و خواه رفتار های جاسوسی .
به ها حال بدیهی است که مواضع و ادعاها و اتهامات سازمان منافقین زمانی که یک گروه تروریستی است با زمانی که یک گروه تروریستی تلقی نمی شود خیلی فرق دارد و درجه ی اعتبار این اتهامات بسیار متفاوت است . لذا هدف اصلی آمریکا هم از خارج کردن این گروهک ، اعتبار بخشی به اتهامات و دروغ های این سازمان علیه نظام است .
اتهاماتی که قطعا دست آویز جدیدی برای غرب به منظور اعمال فشار های جدید علیه نظام و خصوصا دولت جدید است .
سخنگوی سازمان منافقین در همین رابطه به رادیوفردا گفته است : « این یک سایت جدید اتمی است که در منطقه دماوند قرار دارد که به اسم معدن شرق یا پروژه کوثر در داخل رژیم شناخته می‌شود. ساخت این پروژه از سال ۲۰۰۶ میلادی شروع شده و فاز اول آن اخیرا به اتمام رسیده. سازمان مجاهدین خلق ایران از طریق شبکه خودش در داخل ایران و مشخصا در داخل رژیم از یک سال پیش تاکنون به جمع آوری اطلاعات در رابطه با این سایت مشغول بوده و از طریق قریب به ۵۰ منبع مختلف در داخل رژیم در ارگان‌های مختلف آن از جمله سپاه پاسداران، وزارت دفاع و سازمان انرژی هسته‌‌ای توانسته اطلاعات این سایت را به دست بیاورد. و امروز این اطلاعات در اختیار مطبوعات و رسانه های جمعی قرار گرفته است...
محسن فخری زاده نفر کلیدی در تلاش برای دستیابی به سلاح اتمی است ... قطعا این پروژه مثل سایر پروژه‌های رژیم هیچ هدفی جز دستیابی به سلاح اتمی را دنبال نمی‌کند. همانطور که می‌دانید تمامی این پروژه و تمامی این سایت‌ها با این هدف ساخته شده‌اند. با همین هدف مخفی نگاه داشته شده‌اند که یا برای غنی سازی استفاده شوند یا برای تحقیقات در رابطه با تسلیحات اتمی و فراموش نکنیم که شخص محسن فخری زاده راسا مسئول ارگانی هست که طراحی و کار کردن برای بخش تسلیحاتی کردن اتمی رژیم را دنبال می‌کند و لذا هیچ شکی نیست که این سایت هم در این رابطه خواهد بود. »
ایت اتهام زنی های جدید رادیوفردا علیه نظام با واسطه ی سازمان منافقین انجام می گیرد یک نکته ی مهم دارد و آن اینست که قطعا دستگاه های جاسوسی سازمان منافقین ضعیف تر از آنست که اینگونه بتواند به داخل مراکز حساس و اطلاعات مهم نظام نفوذ کند و اینگونه به قول خودش افشاگری کند .
لذا به نظر می رسد که اتهامات بی اساس جدید آمریکا در اختیار سازمان منافقین قرار می گیرد تا سلسله مراتب عملیات روانی علیه نظام به گونه ای متعارف تر و موجه تر شکل گیرد و به جای اینکه کاخ سفید به عنوان دشمن جمهوری اسلامی این اتهامات را متوجه نظام کند ، گروهکی همچون سازمان منافقین که علی الظاهر ایرانی هم هستند این اتهامات را مطرح می کنند تا مشروعیت بیشتری داشته باشد و این سازمان صرفا یک بلندگوی اتهام پراکنی کاخ سفید علیه نظام است و نه یک سازمان قوی !

 

حسن روحانی در سال 78: ولایت، مهم‌ترین ركن حكومت و نظام ما در قانون اساسی كشور است. اهانت به این ركن، اهانت به قانون اساسی است. اهانت به قانون‌گرایی است و اهانت به همه ارزش‌های انقلابی است. من در این حادثه چند روزه می‌دیدم مردم صبر 25 ساله مولای متقیان علی (ع) را به نمایش گذاشتند
گروه سیاسی ـ در روزهای اخیر، برخی منابع خبری و فعالان سیاسی، از فشار برخی چهره ها و گروه های اصلاح طلب برای حضور در کابینه خبرداده اند که با واکنش و انتقادها و اعتراض های متعددی از سوی تعدادی از رسانه ها و همچنین صاحب نظران سیاسی و بخشی از اصولگرایان مواجه شده است.

 
به گزارش بولتن نیوز، برخی ناظران سیاسی معتقدند که اصلاح طلبان با این تصور، که سهم عمده ای در حضور مردم  ومشارکت بالای رای دهندگان در انتخابات و پیروزی حسن روحانی در مرحله اول داشته اند، به دنبال آن هستند که چند وزارتخانه و پست کلیدی دولت جدید را به خود اختصاص دهند و شنیده ها حاکی از آن است که این گروه های سیاسی و برخی چهره های شاخص اصلاحات، انتظار حضور در وزارتخانه هایی مانند کشور، فرهنگ و ارشاد و.... را دارند.

این صاحب نظران سیاسی می گویند: اما فارغ از این که سهم اصلاح طلبان در انتخابات تا چه حد بوده، و چه میزان آرای حسن روحانی به حضور اصلاح طلبان مرتبط است، باید این واقعیت راپذیرفت که انتقادها و شرایط موجود، این انتظار اصلاح طلبان را محقق نخواهد کرد و حضور اصلاح طلبان با نظرات حسن روحانی در حوزه سیاست داخلی، تفاوت های آشکار دارد و سابقه عملکرد حسن روحانی و مواضع وی در گذشته نشان می دهد که در مواردی اختلاف نظر آشکار بین عملکرد روحانی و اصلاح طلبان وجود خواهد داشت.

همچنین از آن جا که اصلاح طلبان، اهداف عمده ای در حوزه سیاست داخلی و فرهنگ و رسانه و سینما و... اعلام کرده اند و موضوعاتی مانند وضعیت موسوی و کروبی، آزادی تعدادی از زندانیان، تغییر شرایط فعالیت نهادهای صنفی و احزاب سیاسی، رسانه ها و سینماگران و اهل فرهنگ را انتظار دارندو... و این مطالبات با نظر حسن روحانی و سابقه عملکرد او در شورای امنیت ملی مغایر است، در نتیجه بعید است که حسن روحانی با حضور اصلاح طلبان در کابینه موافق باشد.

به عنوان مثال، یکی از عمده ترین موارد اختلاف نظر حسن روحانی و اصلاح طلبان، مربوط به حوادث سال 78 و مسائل بعد از آن است که به خوبی نشان می دهد حسن روحانی با رویکرد اصلاح طلبان در فضای سیاسی و برخی افراط و تفریط ها در حوزه سیاست داخلی و فرهنگ و رسانه موافق نیست.
براین اساس، لازم است که به بازخوانی مواضع حسن روحانی در سال های 78 به این سو و واکنش اصلاح طلبان به عملکرد شورای امنیت ملی و حسن روحانی بپردازیم، تا روشن شود مطالبات اصلاح طلبان در مقطع کنونی تاچه حد با واقعیت های موجود و نظرات حسن روحانی تفاوت دارد.
 
در مقطع انتخابات ریاست جمهوری سال 92 کسانی که مخالف حضور در انتخابات و مشارکت مردم بودند، و حسن روحانی را نامزد مناسبی ارزیابی نمی کردند، اقدام به انتشار مجدد سخنان روحانی در 23 تیرماه سال 78 و پس از حادثه کوی دانشگاه و همچنین اظهاراتش پس از راهپیمایی 25 بهمن سال 89 کرده‌اند. روحانی در سال 78 به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی، اعتراض‌ها را محکوم کرده و گفته بود که «اگر منع مسؤولین نبود، مردم ما، جوانان مسلمان و غیور و انقلابی ما با این عناصر اوباش به شدیدترین وجه برخورد می‌كردند و آن ها را به سزای اعمالشان می‌رساندند.» وی همچنین پس از برگزاری راهپیمایی اعتراضی 25 بهمن به دعوت موسوی و کروبی، به انتقاد از آنها پرداخته بود.
چنین مواضعی از سوی حسن روحانی، طبیعی است که واکنش هایی را از سوی اصلاح طلبان در پی داشته و آنها در سال 78 و 88  و 89 با مواضع حسن روحانی مخالفت جدی داشته اند...

نگاهی به گذشته حسن روحانی نشان می‌دهد كه او چقدر می‌تواند از رئیس‌جمهور ایده‌آل اصلاح‌طلبان دور باشد. 23 تیرماه 78 یكی از آن گذشته‌های حسن‌روحانی است كه عمق زاویه‌دار بودن او را با اصلاح‌طلبان نشان می‌دهد.
 
23 تیرماه 78 روزی بود كه مردم ایران در اعتراض به وقایع كوی دانشگاه و حوادث پس از آن و توهین به جایگاه ولایت فقیه، به خیابان‌ها آمدند تا ضمن اعلام تجدید بیعت با ولایت، حضور خود را به دشمنان نشان دهند. این اعتراض به وقایعی صورت می‌گرفت كه از متن اصلاح‌طلبی برخاسته بود و نكته جالب توجه آنكه سخنران این حضور در تهران، حسن روحانی بود كه آن روزها دبیر شورای عالی امنیت ملی بود و به تشریح پشت پرده حوادث و دست دشمنان در آن پرداخت.
سخنرانی حسن روحانی در 23 تیرماه 78 ،  مرزبندی روشن او را با اصلاح‌طلبان عیان می‌كند و تصویری را از او برجسته می‌كند كه ویژگی اصلی آن مستقل بودن و فاصله با مواضع سیاسی اصلاح طلبان است.
 مستقل بودن و شعاراعتدال، شعار اصلی روحانی در انتخابات به شمار می رفت و همین موضوع بود که باعث شد که برخی اصلاح طلبان او را نامزد مناسبی ارزیابی نکنند. اما به خاطر هدف عمده دیگر، یعنی کاهش فشارهای خارجی و مشکلات اقتصادی و ... اعلام کردند که با وجود اختلاف های سیاسی که با روحانی دارند و انتقادی که به مواضع حسن روحانی در سال های 78 تا 88 دارند، اما از نامزدی او در انتخابات حمایت خواهند کرد.

حسن روحانی: در 18 تیر برای مقابله با آشوب های خیابانی، با اجازه خود بسیج را وارد عرصه مقابله با فتنه گران کردم
مرتضی نبوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو هیئت حل اختلافات قوا در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین به سخنان حسن روحانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در زمان ریاست جمهوری آقای خاتمی و رئیس وقت شورای عالی امنیت ملی در سال 78 اشاره کرد که گزیده هائی از آن به نقل از خبرگزاری مهر در زیر امده است:
در مقطع 18 تیر 78 آنها تلاش کردند به سمت بیت رهبری حمله کنند و شاهد بودیم حتی شورای امنیت ملی آن زمان هیچ اقدامی را انجام نداد واجازه ورود بسیج به آشوب 18 تیر را نمی داد
آقای روحانی تعریف می کرد در زمان 18 تیر در سفر فرانسه بود و هنگامی که به کشور مراجعت کرد دید که اتفاقات آشوب‌ناکی در کشور در حال وقوع است. آقای روحانی مطرح می کرد در آن زمان شورای عالی امنیت ملی اجازه ورود بسیج به مقابله با آشوب های خیابانی را نمی داد که ایشان با اجازه خود بسیج را وارد عرصه مقابله با فتنه گران کرد.
وی با اشاره به اینکه فتنه گران 10 سال صبر کردند و به دنبال ایجاد پایگاه اجتماعی بودند گفت: آنها تلاش کردند با بسیج شبکه هایی مانند تویتر و فیس بوک کار نظام جمهوری اسلامی را در سال 88 یکسره کنند اما با آگاهی و صبوری مردم این فتنه در نهم دی ماه 88 خاموش شد.
نبوی در ادامه با تاکید بر اینکه رهبری و ابتکار عمل اصلاح طلبان بدست افراد تندرو است گفت: اینکه این افراد در شرایط فعلی طلبکار و مدعی نظام شوند و بگویند آزادی انتخابات باید تضمین شود تا در عرصه حضور پیدا کنیم خیلی حرف است. آنها در انتخابات مجلس نهم هم شانسشان را امتحان کردند و گفتند در انتخابات شرکت نمی کنیم تا مشارکت مردمی زیر حد استاندارد بیاید اما به عرصه نیامدند و هیچ اتفاقی نیفتاد حتی مشارکت مردم نسبت به دوره های قبلی انتخابات مجلس بالاتر رفت. آقایی هم مشاهده کرد هوا پس است و در یک روستا مخفیانه رای داد.
 
مواضع متفاوت روحانی و اصلاح‌طلبان
از مهم‌ترین قسمت‌های سخنرانی حسن روحانی تأكید وی بر اهمیت نقش ولایت فقیه در اسلامیت و استقلال ایران است. با توجه به آنكه در جریان آشوب تیرماه 78 در تهران توهین‌هایی به ولایت فقیه و شخص رهبری صورت گرفت و رهبر معظم انقلاب نیز در 21 تیرماه از جوانان خواستند خویشتنداری كرده و حتی اگر عكس ایشان را هم آتش زدند، سكوت كنند و نیرویشان را برای زمانی كه كشور به آن نیاز دارد، نگه دارند، روحانی بخش زیادی از سخنرانی‌اش را به صحبت در مورد ولایت اختصاص داد.
در 18 و 19 تیر در تهران كسانی به بهانه خونخواهی كشتگان دروغین واقعه كوی دانشگاه به خیابان ریختند و توهین‌هایی را به رهبری روا داشتند و با حمله به اموال عمومی و خصوصی امنیت مردم را خدشه‌دار كردند.
دكتر حسن روحانی در باب حملات آن روزهای این جماعت به ولایت فقیه در جمع میلیونی مردم می‌گوید: «شما می‌دانید دشمن برای اینكه در مردم ایجاد یأس و تردید و برای آینده زمینه‌سازی كند، سنگ زیرین بنای انقلاب را مورد تهاجم قرار داد و با شكستن حرمت و تقدس ارزش‌های انقلابی، اركان نظام و به ویژه ركن ركین انقلاب یعنی حریم مقدس ولایت، خواست راه را برای توطئه‌های بعدی آماده نماید. دشمنان خارجی و داخلی ما باید بدانند ملت ما هوشیار و در صحنه است. مسئله ولایت مسئله فرد نیست، مسئله شخص نیست، ولایت در كشور ما مظهر اسلامیت نظام و استقلال كشور است. مردم ما خوب می‌فهمند و درك می‌كنند دشمن از اسلامیت نظام و استقلال كشور عصبانی است.»

این سخنان روحانی در اجتماع 23 تیر مردم با تكبیر آنان روبه‌رو می‌شود و وی در ادامه می‌افزاید: «مردم ما به خوبی می‌دانند مسئله ولایت به عنوان مظهر وحدت ملی جامعه است. مسئله ولایت مظهر اقتدار ملی ما است. اهانت به مقام ولایت، اهانت به ملت است. اهانت به ایران است. اهانت به اسلام است. اهانت به مسلمانان است. اهانت به همه آزادگانی است كه قلبشان برای ایران به عنوان ام‌القرای جهان اسلام می‌تپد، بنابراین حرمت‌شكنی نه برای مردم ما و نه برای عاشقان انقلاب در سراسر جهان قابل تحمل نیست. گرچه آنهایی كه به این عمل زشت دست زده‌اند، تعدادشان بسیار اندك است، اما در عین حال لبخند و تشویق استكبار جهانی و امیدهای نابخردانه‌ای كه در آنها ایجاد كرد نشان می‌دهد كه قدرت‌های استكباری توسط مزدورانشان سنگ زیرین این بنا را مورد هدف قرار داده‌اند.
ولایت، مهم‌ترین ركن حكومت و نظام ما در قانون اساسی كشور است. اهانت به این ركن، اهانت به قانون اساسی است. اهانت به قانون‌گرایی است و اهانت به همه ارزش‌های انقلابی است. من در این حادثه چند روزه می‌دیدم مردم صبر 25 ساله مولای متقیان علی (ع) را به نمایش گذاشتند كه فرمود «صبرت ‌و فی‌ العین ‌غذی‌ و فی‌الحلق شجی» استخوان در گلو و خار در چشم این چند روزه تحمل كردند. این صبر انقلابی، این تحمل توأم با «كظم‌غیض» این حفظ نظم و آرامش، این هوشیاری، آماده بودن اما منتظر دستور ماندن و دست روی دست گذاشتن نكته بسیار جالبی بود. اگر منع مسئولان نبود مردم ما، جوانان مسلمان، غیور و انقلابی ما با این عناصر اوباش به شدیدترین وجه برخورد می‌كردند و آنها را به سزای اعمالشان می‌رسانند. » (تكبیر حضار)
یقیناً این مواضع با آنچه از برخی اصلاح‌طلبان شنیده می‌شود، بسیار متفاوت است و همان شعار «مرگ بر اصل ولایت فقیه» كه فتنه‌گران در خیابان‌های 88 تهران سر دادند و اعتراضی از اردوگاه اصلاح‌طلبان نسبت به آن شنیده نشد، نشان از عمق تفاوت مواضع بسیاری از اصلاح‌طلبان با رئیس‌جمهور جدید ایران، خصوصا بر سر موضوع مهمی همچون ولایت فقیه دارد.


 
اصلاح‌طلبان از روحانی عبور خواهند كرد
اصلاح‌طلبان هر قدر بخواهند میان خود و رئیس‌جمهور جدید همانندی كشف كنند، بیشتر دوری‌شان از او نمایان خواهد شد و گرچه تلاش بسیاری دارند كه با وامدار نشان دادن روحانی به خود، سهمی از كابینه را در اختیار بگیرند، اما آنچه روشن است آنكه تیمی كه قرار باشد تندروهای اصلاح‌طلب آن را بچینند با رئیس‌جمهوری همچون حسن روحانی كنار نخواهد آمد و دیر نیست صدای «عبور از خاتمی» كه در سال‌های آخر دولت اصلاحات شنیده شد، این بار با عنوان «عبور از روحانی» و در سال‌های آغازین دولت اعتدال شنیده شود.
حسن روحانی سالها نماینده و معتمد آیت‌الله خامنه‌ای در شورای عالی امنیت ملی بوده و به روایت بعضی‌ها حتی از سرکوب دانشجویان در تیر ۷۸ دفاع کرده است؟

یکی از عناصر ضدانقلاب نیز در نشریه فرانسوی نوول ابزرواتور تصریح کرد: حسن روحانی هرگز اقتدار جمهوری اسلامی و رهبری را زیر سوال نبرده است. او هرگز از خط قرمزهای جمهوری اسلامی عبور نمی‌کند و به زودی اصلاح‌طلبان را ناامید خواهد کرد که خواستار آزادی بازداشت‌شدگان درگیری‌های ۴ سال قبل هستند. جمهوری اسلامی آنها را برانداز می‌داند.
روحانی همچنین از برنامه هسته‌ای ایران کوتاه نخواهد آمد.
برخی عناصر ضدانقلاب نیز معتقدند این هنر جمهوری اسلامی است که در سی‌وچهارمین سالگرد تأسیس خود، اپوزیسیون را مجبور کرده دست از تحریم انتخابات بکشند و در خدمت حاکمیت درآیند.
همچنین وبسایت بخش فارسی العربیه در مطلبی به قلم کوروش الف (از عناصر ضدانقلاب) تصریح کرده است: بالاخره توهمات اپوزیسیون نسبت به حسن روحانی فرو خواهد ریخت. اگر گذری به سوابق وی داشته باشیم، متوجه می‌شویم او در طول سه دهه گذشته در خدمت جمهوری اسلامی بوده تا همکاری با اصلاح‌طلبان. او نقش ویژه‌ای در سرکوب اعتراضات [آشوب] سال ۷۸ و همچنین حصر آقای منتظری داشت. او یاور حاکمیت و رهبری آن است. مواضع برخی از کنشگران مخالف جمهوری اسلامی درباره انتخاب روحانی بسیار کودکانه است.
وب سایت ضدانقلاب روزآنلاین  نیز در گزارشی نوشت: برخی نیروهای مخالف حضور در انتخابات، اقدام به انتشار مجدد سخنان روحانی در 23 تیرماه سال 78 و پس از حادثه کوی دانشگاه و همچنین اظهاراتش پس از راهپیمایی 25 بهمن سال 89 کرده‌اند. روحانی در سال 78 به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی، اعتراض‌ها را محکوم کرده و گفته بود که «اگر منع مسؤولین نبود، مردم ما، جوانان مسلمان و غیور و انقلابی ما با این عناصر اوباش به شدیدترین وجه برخورد می‌كردند و آن ها را به سزای اعمالشان می‌رساندند.» وی همچنین پس از برگزاری راهپیمایی اعتراضی 25 بهمن به دعوت موسوی و کروبی، به انتقاد از آن پرداخته بود.


نوشته شده در : پنجشنبه 27 تیر 1392  توسط : mah .    نظرات() .

What causes painful Achilles tendon?
سه شنبه 17 مرداد 1396 05:44 ق.ظ
I was suggested this blog by my cousin. I am not sure whether this post
is written by him as nobody else know such detailed about my difficulty.
You're wonderful! Thanks!
How do you prevent Achilles tendonitis?
شنبه 14 مرداد 1396 12:48 ق.ظ
Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I have
really enjoyed browsing your blog posts. After all I will be subscribing to your feed and I
hope you write again soon!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر